Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-06-2012, 17:46
IWKA IWKA jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Miejscowość: Poland
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez pancia1 Pokaż post
Nie wiem jak Was, ale mnie strasznie denerwują WSZELKIE obcojęzyczne wtrącenia w BlueCafe
jeśli już, to biorę po polsku.
Stary 03-21-2012, 03:55
pro95 pro95 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

wiele zalezy, jakie slowa sa wtracane, w jakim kontekscie i na dodatek chyba tez od tego, jaki jest temat piosenki.
jedyny przyklad jaki sobie w tej chwili moge przypomniec, to piosenka ,,heniek star,,.
rewinski spiewa m.in o ,,air condition,, w kabinie i o ,,kurtce szpanerce z napisem rally and high speed club,,.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2012, 01:24
rem rem jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Różnie to bywa, jednym wychodzi lepiej innym gorzej. Ale ogólnie widać, że każdy przed nagraniem piosenki po angielsku jakieś tam przygotowanie fonetyczne miał...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-30-2017, 14:34
w.bylinski@yahoo.com w.bylinski@yahoo.com jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Akcent zazwyczaj jest dużym problemem dla Polaków śpiewających po angielsku, ale zauważyłem że robi się coraz lepiej w tej kwestii. Pojawiają się wykonawcy, których nie znając a słysząc w radiu nie odróżnilibyśmy od anglojęzycznych. Dobry przykład to: Fismoll, Sorry Boys, Bokka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-31-2017, 16:45
lukhib lukhib jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Jak normalnie wolę muzykę po angielsku, tak angielski u Brodki mnie wkurza. Wolałem ją po polsku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-31-2017, 20:20
admil admil jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście nie przepadam za wtrąceniami, ponieważ wygląda to tak jakby artysta nie mógł się zdecydować, w którym języku ma śpiewać. Natomiast jeżeli cała piosenka jest w innym języku, to jestem jak najbardziej za. Łatwiej jest wtedy trafić na zagraniczny rynek i poszerzać swoje możliwości. Z takim artystą na pewno pracuje jakiś profesjonalista, który dba o jego poprawność językową.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2018, 23:59
monikaamm monikaamm jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Obecnie wielu polskich artystów śpiewa po angielsku i już się do tego przyzwyczaiłam. Wszystko jest OK, jeśli ktoś umie śpiewać w tym języku, a nie każdemu to wychodzi Jeśli chodzi o wykonawców, którym to wychodzi i których lubię słuchać w tym języku, to na pewno będzie to Brodka, Iza Lach oraz Michał Kowalonek (z zespołu Snowman).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-25-2018, 12:52
wioldza wioldza jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wtrącenia w polskich piosenkach, jakaś masakra.. Co innego cała piosenka w obcym języku, oczywiście tylko wtedy, gdy wykonawca dobrze zna język i ma dobry akcent.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-27-2018, 10:14
kasia8131 kasia8131 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niektórzy polscy wokaliści zdecydowanie powinni odpuścić sobie śpiewanie np. po angielsku. Mimo, że wokalnie byłoby ok, to okropny akcent wszystko psuje. Jestem związana z muzyką i językami i bardzo mnie to drażni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-27-2018, 19:53
ladygodiva ladygodiva jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że wystarczy raz przesychać sobie utwór Nataszy Urbańskiej "Rolowanie", by wyrobić sobie silną opinię w tej kwestii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.