Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-21-2017, 20:18
luberdamaria21 luberdamaria21 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Kraków
Domyślnie Kształcenie tłumaczy konsekutywnych

Jestem studentką filologii i marzę o tym żeby w przyszłości pracować jako tłumacz konsekutywny.Co powinnam zrobić, aby zrealizować to marzenie? Jakie kursy powinnam skończyć? Co mogę zrobić już teraz, aby podszkolić swój warsztat? Z góry dziękuję za pomoc
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-23-2017, 20:27
iwonane iwonane jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dobrym pomysłem jest studiowanie na kierunku tłumaczenia ustne. Jeśli teraz robisz licencjat na filologii, bez przeszkód możesz próbować dostać się na magisterkę na taki kierunek.
A teraz możesz spokojnie poćwiczyć w domu, na przykład włączając zagraniczny film bez napisów i próbując tłumaczyć ustnie jego fragmenty. Myślę, że na początku robiąc notatki spokojnie uda Ci się z pięciominutowym fragmentem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-03-2017, 10:43
VictoriaKedra VictoriaKedra jest offline
Podszyszkownik

To jest naprawdę długa droga i w domu jest prawie nie możliwe temu się nauczyć. Zdecydowanie polecam jakiś studia magisterskie lub podyplomowe. Warsztaty też można, tylko że są bardziej dodatkowym elementem.
Ćwicz pamięć i robienie notatek, to można robić w domu bez pomocy innej osoby, a prawidłowemu tłumaczeniu można się nauczyć tylko pod okiem doświadczonych tłumaczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-13-2017, 22:49
klaudiolka klaudiolka jest offline
Kumotr

Domyślnie

Polecam zainwestowanie w kurs robienia notatek - to klucz do sukcesu. Jeżeli chodzi o studia to najlepiej wyjechać za granicę, ponieważ przebywanie w danym środowisku i używanie języka na co dzień przełamują bariery i pomagają się oswoić. Ćwiczyć możesz codziennie, poproś kogoś żeby przeczytał Ci fragment tekstu, staraj się jak najwięcej zapamiętywać i wspieraj się notatkami. A potem tłumacz, tyle ile zapamiętałaś i zdążyłaś zapisać, aż dojdziesz do perfekcji
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2017, 01:16
isa1 isa1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie wiem na jakim etapie edukacji jesteś, ale np. na UAM są międzywydziałowe studia magisterskie poświęcone właśnie tłumaczeniu ustnemu.
Jeśli nie studia magisterskie, to myślę, że dobrym rozwiązaniem będą studia podyplomowe poświęcone tej tematyce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-16-2018, 12:04
julaszam julaszam jest offline
Kumotr

Domyślnie

W Gliwicach również podobno są takie studia podyplomowe na Politechnice
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-16-2018, 12:45
portulaca portulaca jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ostatnio natknęłam się na materiały Komisji Europejskiej do ćwiczenia tłumaczeń ustnych. Jeszcze nie sprawdziłam ich na sobie, ale wydają się być dobrą opcją dla osób, które jeszcze nigdy nie miały styczności z tego rodzaju tłumaczeniem, ale chciałyby spróbować swoich sił/ starać się o przyjęcie na studia podyplomowe, gdzie wymagany jest egzamin sprawdzający.

[url]https://ec.europa.eu/info/education/skills-and-qualifications/develop-your-skills/language-skills/interpretation-training-toolbox_pl[/url]

[url]https://webgate.ec.europa.eu/sr/[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-17-2018, 15:16
dawidziu97's Avatar
dawidziu97 dawidziu97 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Może warto doradzić się znajomych w tej kwestii? Myślę, że to będzie dobre rozwiązanie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.