Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-13-2018, 18:22
izabelapoz izabelapoz jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Verbena Pokaż post
Mimo braku weryfikacji wydaje mi się, że praca tłumacza ustnego jest równie odpowiedzialna. Wyobraźmy sobie szefów spółek na ważnym posiedzeniu i tłumacza, który przekręca ich słowa w tłumaczeniu i podpisują umowę, myśląc, że się dogadali, a w rzeczywistości ich cele są zupełnie rozbieżne.
Jeśli chodzi o aspekt finansowy, to kilka razy już słyszałam, że spośród różnych tłumaczy, ustnym wiedzie się najlepiej, ale nie wiem czy to prawda, bo nie praktykuję.
Oczywiście, tak jak napisałam wcześniej, tłumacz ustny musi przekazać odpowiednie informacje w zrozumiały sposób, ale nie musi ściśle trzymać się oryginalnego komunikatu jeśli chodzi o formę, to miałam na myśli Może skracać długie zdania, pomijać niepotrzebne sformułowania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-14-2019, 13:43
kingazyg kingazyg jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Praca tłumacza ustnego na pewno nie pozwala na nudę, a nawet jeśli dojdzie do wypalenia zawodowego, można zdecydować się na tłumaczenia pisemne. Wydaje mi się, że tłumaczenie ustne jest zawodem pełnym wyzwań, można nawet powiedzieć, że jest to praca nieobliczalna, dobra dla tych, którzy szybko się nudzą i potrzebują coraz to nowszych bodźców.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-15-2019, 10:26
BlueDavid BlueDavid jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie to bardzo ciekawe zajęcie i można naprawdę wykazać się swoimi umiejętnościami. To są powody dla których bardzo mnie kręci ten zawód i chciałbym spróbować kiedyś swoich sił. Szczerze mówiąc widząc ludzi np. w parlamencie europejskim mam jakieś poczucie podziwu dla nich.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-24-2019, 21:02
PAWKUL PAWKUL jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tak z przymrużeniem oka: tłumaczenie symultaniczne nie jest objęte kontrolą jakości, w przeciwieństwie do tłumaczeń pisemnych. Nie jest to dziwne, bo tego się nie da za bardzo zmierzyć. Jedyne, co weryfikuje, to rynek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-28-2019, 15:27
Amabilis Amabilis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że tłumaczenie symultaniczne może być bardzo satysfakcjonujące ze względu na swoją dynamikę - dzieje się "tu i teraz", nie ma czasu na głębsze zastanowienie i roztrząsanie każdej kwestii. Satysfakcja finansowa również na pewno pomaga
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2019, 12:11
BeataJach BeataJach jest offline
Kumotr

Domyślnie

Myślę że praca tłumacza ustnego jest znacznie ciekawsza i różnorodna.
Do niedawna sama byłam przekonana że to jest sam stres, lecz pewna Pani profesor zwróciła mi uwagę że to była by dobra praca dla mnie, ponieważ uwielbiam kontakt z ludźmi.
Inna sprawa jest taka, wydaje mi się, że jest to dla osób posiadających ogromne wiedzę i niemniejsze doświadczenie w zakresie nie tylko języka, ale także kultury innego kraju.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-07-2019, 19:39
zguto's Avatar
zguto zguto jest offline
Kumotr

Domyślnie

Na pewno w Sieci znajdą się jakieś porady w tym temacie. Nie powinno być z tym większych trudności.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-07-2019, 19:51
CarolinaS CarolinaS jest offline
Kumotr

Domyślnie

Przede wszystkim w takiej pracy w każdym momencie tłumaczenia sprawdzamy naszą wiedzę i jeśli znamy dobrze język taka praca nie powinna być w żaden sposób stresująca, bo osoby, które się dobrze czują w tłumaczeniach ustnych, robią to po prostu z pasją. Dodatkowym atutem jest fakt, że taką pracę można wykonywać w każdym miejscu, co jest bardzo wygodne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.