Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-03-2017, 00:55
mregucka33 mregucka33 jest offline
Kumotr

Domyślnie Kariera tłumacza przysięgły czy nie?

Podobno mówi się, że dobry tłumacz zarabia kokosy. Przysięgły jest w stanie wyciągnąć do 3-4 tysięcy, tylko, że to zależy od wielu czynników. Doświadczenia, wiedzy, wybranego języka. Więc i lata nauki się liczą. Więc tak się zastanawiam czy ta kwestia finansowa ma rację bytu? Spotkaliście się z takimi zarobkami?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-05-2017, 18:15
vefa vefa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez mregucka33 Pokaż post
Podobno mówi się, że dobry tłumacz zarabia kokosy. Przysięgły jest w stanie wyciągnąć do 3-4 tysięcy, tylko, że to zależy od wielu czynników. Doświadczenia, wiedzy, wybranego języka. Więc i lata nauki się liczą. Więc tak się zastanawiam czy ta kwestia finansowa ma rację bytu? Spotkaliście się z takimi zarobkami?
Nie wiem, ale temat rzeczywiście ciekawy. Pewnie zależy to od wielu czynników.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2017, 23:35
ankamien ankamien jest online
Kumotr

Domyślnie

Nie wiem jakie aspekty rozpatrujemy. Ja np. myślę o tym, aby zdać egzamin, gdyż najzwyczajniej podoba mi się ten zawód i myślę, że odnalazłabym się w tym. Jeśli chodzi o zarobki to wiadomo, wszystko zależy od ilości zleceń, jeśli prowadzisz własną działalność, bo stawki "państwowe" są naprawdę niskie, więc jeśli ktoś chce się oprzeć tylko na tym, to kokosów nie zarobi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2017, 21:38
lukhib lukhib jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez mregucka33 Pokaż post

3, 4 tys. to są kokosy?

Tyle można wyciągnąć bez przysięgłego. Podejrzewam, że przysięgli zarabiają więcej, choć zależy od egzotyczności języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2017, 15:44
VictoriaKedra VictoriaKedra jest offline
Kumotr

Przysięgły jest również zobowiązany do pracy w urzędach państwowych wtedy, kiedy go potrzebują. Jeżeli jest wypadek / sąd / śledztwo, dzwoni się do tłumacza, no i ten nie może odmówić bez poważnego powodu. Tylko że problem jest taki, że w takich miejscach płacą dużo mniej niż w prywatnych sprawach. Więc trzeba się dobrze zastanowić, czy opłacałoby się wydawać tyle kasy na egzamin, i jak szybko to by się zwróciło.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2017, 09:45
lukhib lukhib jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Tutaj w sumie podobna sytuacja.

Wy w ogóle przeglądacie forum czy tkwicie tylko w tym dziale?
Jest inny dział, gdzie ludzie zadają po tysiąc razy to samo pytanie, co powyżej.
Wystarczy przejrzeć forum.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-17-2017, 17:25
luberdamaria21 luberdamaria21 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Z relacji moich znajomych tłumaczy przysięgłych wynika, że to bardzo dochodowy zawód. I można wyciągnąć nawet więcej niż 3-4 tys. miesięcznie. Trzeba tylko umieć się "zakręcić" i mieć głowę na karku
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.