Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Kształcenie tłumacza
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-07-2017, 18:07
encja encja jest offline
Kumotr

Domyślnie

A powiedzcie mi - czy jest duża przepaść poziomowa pomiędzy CAE a CPE? Aktualnie jestem na poziomie B2/C1 - studiuję filologię norweską, ale z pasji uczę angielskiego jako korepetytor. Z racji tego, że pomagam dzieciakom, nie muszę mieć tego najwyższego poziomu. Natomiast certyfikat chciałabym zrobić dla siebie tylko teraz kwestia który
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2017, 23:29
darkagor darkagor jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Nigdy nie zaszkodzi posiadać certyfikat z danego języka. Filologia filologii nie równa i wiele pracodawców jest zapoznanych częściej z wymaganiami na egzamin np. CAE niż*z materiałem nauczanym na zajęciach na filologii. Najbardziej przydają*się*jeśli chodzi o wyspecjalizowany okręg języka, np. angielski biznesowy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2017, 15:52
skarbeczek skarbeczek jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się, że jeśli dana osoba ukończyła filologię to wyczerpała całkowicie temat i certyfikat nie jest jej już potrzebny. Co innego jeśli np. dana osoba studiuje ekonomię i żeby wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy i wykazać znajomość języka, zdaje sobie właśnie taki certyfikat, wtedy na pewno jest on bardzo przydatny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2017, 22:53
klaudiazak klaudiazak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Certyfikaty zawsze są dobrą opcją, zwłaszcza z języków, na które jest obecnie zapotrzebowanie. Jednak uważam, że powinno się to robić z własnej woli, a nie z przymusu. Ja akurat jestem na filologii angielskiej i muszę zrobić certyfikat z niemieckiego, z którym zawsze miałam problemy, a ten certyfikat jest ważny tylko w obrębie mojej uczelni, więc jest to kompletnie bez sensu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-16-2017, 05:08
slavomirrr slavomirrr jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez skarbeczek Pokaż post
Wydaje mi się, że jeśli dana osoba ukończyła filologię to wyczerpała całkowicie temat i certyfikat nie jest jej już potrzebny. Co innego jeśli np. dana osoba studiuje ekonomię i żeby wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy i wykazać znajomość języka, zdaje sobie właśnie taki certyfikat, wtedy na pewno jest on bardzo przydatny.
zgadzam się, ukończone studia filologiczne na danym języku powinny być uznawane podobnie jak certyfikaty cambridge, raczej nie ma sensu dublować dyplomów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-16-2017, 10:53
AleksandraI89 AleksandraI89 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem nie ma sensu wykonywać certyfikatów językowych skoro skończyło się studia filologiczne. Dyplom powinien być wystarczającym potwierdzeniem znajomości języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.