Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-19-2017, 15:17
halotuela halotuela jest offline
Kumotr

Domyślnie

Uważa że bardzo trudno teraz dostać pracę bez znajomości angielskiego to tak samo w dzisiejszych czasach jak znamojosc odpalenia komputera, powoli staje się to tak podstawową umiejętnoscia ze nikt nie pyta o to bo jest to oczywiste- przynajmniej na podstawowym poziomie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-21-2017, 21:43
Marguerite96 Marguerite96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że znajomość angielskiego jest niezbędna w dzisiejszych czasach. Powiedziałabym też, że w niektórych dziedzinach nie wystarczy i trzeba znać dobrze drugiego języka i zgadzam się z halotuela, że nikt nie pyta już o znajomość angielskiego, ponieważ jest to oczywiste. Nie miałam za bardzo doczynienia z osobami studiującymi filologię romańską, ale ogólnie zauważyłam, że rodowici Francuzi, Włosi czy Hiszpanie mają większy problem z opanowaniem języka angielskiego, ale nie umiałabym powiedzieć dokładnie dlaczego, a ostatnio sytuacja się znacznie zmieniła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2018, 17:51
Malgosia97 Malgosia97 jest offline
Podszyszkownik

Moim zdaniem w dzisiejszym świecie bez angielskiego ani rusz. Uczę się i angielskiego i francuskiego i wiele razy to połączenie okazało się bardzo pomocne, oba języki mają sporo zapożyczonych od siebie słów, i znając ich pochodzenie jesteśmy w stanie dużo więcej zrozumieć. No i w moim odczuciu gramatyka języka angielskiego jest mniej wymagająca niż gramatyka francuska.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-03-2018, 21:31
KamilaJagoda KamilaJagoda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie angielski jest językiem praktycznie podstawowym i niezbędnym dzisiaj. Pozostałe języki są dodatkowe. Ale nie uważam, że jest brzydki. Irytuje mnie czasem, że jest taki wszędobylski i wypiera rodzime słowa, ale jednak jest to naprawdę ładny język. Jak czytam literaturę w oryginale to znajduje piękno słów i konstrukcji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-04-2018, 20:05
juliaab3 juliaab3 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również uważam, że angielski jest podstawą. Studiuję i angielski i francuski. Nie spotkałam się jeszcze z opinią, że angielski jest "ble". Bardziej spotykam się z opinią, że przy nauce tych dwóch języków czasem jest łatwiej ze względu na podobieństwa np. w słownictwie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-07-2018, 10:56
polly1305 polly1305 jest offline
Kumotr

Talking

Angileski to podstawa, do tego stopnia, że czase wcale nie jest uważany za "dodatkowy językĺ; Aby znaleźć pracę, zwłaszcza w środowisku międzynarodowym, angielski to podstawowy wymóg, gdyż jest również używany w wewnętrznej komunikacji w firmie, jako język "oficjalny".
Dopiero znajomość dodatkowych języków decyduje o ewentualnej atrakcyjności na rynku pracy i otwiera nowe możliwości finansowe. Zatem bez angielskiego jak bez reki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-13-2018, 16:40
Aylenette Aylenette jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie da się ukryć, że angielski w pracy typowo korporacyjnej jest niezbędny. W 90 procentach oferty dotyczą angielski+ inny język. Ale nie należy demonizować, B1-B2 z angielskiego zazwyczaj wystarczy, a nie jest to takie trudne, chociaż przyznaję - francuski do C1 doprowadziłam w 4 lata, hiszpański w 3,5, angielskiego uczę się 10 i dalej mam jakieś b2. Nie ukrywam, że w porównaniu z romańskimi nie darzę angielskiego przesadnym uwielbieniem, stąd braki. Koleżanki i koledzy z romanistyki mieli podobnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-12-2018, 13:50
ZofiaG ZofiaG jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem angielski jest bardzo pomocny w nauce języków romańskich, ponieważ wiele słów, czy reguł gramatycznych ma w nim odbicie. Wydaje mi się, że największe znaczenie ma to, w jakim języku najwcześniej osiąga się poziom B1-B2, ponieważ automatycznie przy nauce innych języków zaczynamy się do niego odnosić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2018, 13:00
patrycja.k.6 patrycja.k.6 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Znajomość języka angielskiego jest według mnie pomocna przy nauce języków romańskich, a czy jest brzydki czy ładny to kwestia gustu. Obecnie angielski jest podstawą na rynku pracy, więc czy to się komuś podoba czy nie, dobrze jest go znać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2018, 15:09
KatarzynaŁap KatarzynaŁap jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

A mi się wydaje, że te języki idą w parze. Łatwiej było mi się uczyć języka hiszpańskiego, gdy znałam już angielski. Podobne zasady z gramatyki, a również słownictwo bywa podobne. Angielski to "must have", a język hiszpański to "wakacyjny dodatek" w moim przypadku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.