Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-11-2018, 22:21
angelika.drozdz angelika.drozdz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się że wprowadzanie dubbingi w filmach fabularnych, przygodowych jest totalnie nie na miejscu, a przynajmniej dla mnie - osoby, która lubi wsłuchiwać się w intonację oryginalnego dialogu w głos oryginalnych bohaterów. Dla przykładu można przywołać dubbing w ostatniej wersji Avangersów, kiedy się posłucha jak brzmi dubbing do Thora lub Ironmana jeży się wl głowie. Dubbing tylko dla filmów animowanychg zdecysdowanie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2018, 12:09
juefo9's Avatar
juefo9 juefo9 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nie mam za bardzo doświadczenia w tej kwestii. Nie będę mógł pomóc...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2018, 20:44
weronika3 weronika3 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi nie podoba się to, że dużo filmów o superbohaterach jest dubbingowanych. Nie znoszę tego. Lubię słyszeć to, co mówią w oryginale.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-13-2018, 22:59
marcin1509 marcin1509 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też mnie to denerwuje. Jednakże jest to pewnie zabieg marketingowy, gdyż wtedy więcej młodszych przyjdzie na film. Dziesięciolatek na przykład nie będzie czytał napisów, bo mogą za szybko lecieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-20-2018, 14:20
BangtanGirl BangtanGirl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Czy aktorzy są starannie dobierani w Polsce do dubbingów - hmmm, miałabym co do tego spore wątpliwości Naprawdę nie łatwo jest znaleźć taki film, w którym polski dubbing jest świetny. Wbrew pozorom odbiorcy filmów zwracają uwagę na głosy występujące tam - nie można nie zwrócić na to uwagi, szczególnie jeśli jest ktoś bardzo zainteresowanym danym dziełem. Głosy znanych aktorów w filmach to według mnie nie jest zbyt dobry pomysł - bohaterowie posługujący się znanymi polskimi głosami wydają mi się nienaturalni i przeszkadza mi to w odbiorze filmu. Rzadko kiedy głos znanego aktora pasuje do bohatera, dlatego bardzo rzadko oglądam filmy z dubbingiem. Zdecydowanie wolę napisy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-29-2018, 16:57
izabelapoz izabelapoz jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Głos jest cechą charakterystyczną danego aktora i zawsze z trudem oglądam filmy dubbingowane. Mam też wrażenie, że mimo nowoczesnych technologii dźwięk z dubbingu brzmi zbyt "czysto" i studyjnie, nie współgra do końca ze światem przedstawionym, np. przy oglądaniu najnowszego Jurassic World. W filmach animowanych dubbing mi nie przeszkadza, choć zastanawiam się, czy w ten sposób nie powstaje nowy film.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2018, 14:03
monika23 monika23 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dubbing potrafi nieźle namieszać jeżeli chodzi o odbiór filmu. Oglądałam np. "Wilk z Wall Street" z dubbingiem w języku obcym, a później bez i zdziwiłam się, że w pierwszej wersji było tak dużo przekleństw, przez co odbiór był inny. Film wydawał się bardziej wulgarny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.