Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-19-2018, 21:12
IgaK IgaK jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

"PO PROSTU" moim zdaniem, to najbardziej nadużywany zwrot
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-21-2018, 16:10
kost kost jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Generalnie, ogólnie, ogólnie rzecz biorąc, w ogóle, no więc, samo no wszędzie dajemy, w każdym bądź razie (nie dość, że nadużywane, to jeszcze jest to niepoprawne...).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2018, 21:31
jakubgrzeszczak2 jakubgrzeszczak2 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Jeden z moich profesorów zwrócił uwagę, że jak polscy studenci odpowiadają na pytania w j. obcym to nigdy nie dadzą odpowiedzi/opinii wprost, tylko zaczną od "to zależy".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2018, 21:39
karolina4328 karolina4328 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie są to słowa takie jak: "masakra" , "prawda?" , "ogólnie" i "raczej" .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-29-2018, 10:37
Biuro.Tlumaczen.Polglish's Avatar
Biuro.Tlumaczen.Polglish Biuro.Tlumaczen.Polglish jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się z przedmówcą - jest to szczególnie zauważalne w przypadku osób młodszych, mających niestety bardzo ograniczone słownictwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-02-2018, 15:30
Kruk95 Kruk95 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Katowice
Domyślnie

Zróżnicowanie słowne zależy głównie od środowisk w jakich się obracamy - im bardziej młodsze (chociaż tu można polemizować, niekiedy dzieci są bardzo twórcze) + im bardziej patologiczne środowisko tym gorzej. Osobiście prawie nie słyszę słowa "masakra" i bardzo dobrze bo doprowadzałoby mnie to do szału. Dość często natomiast zauważam slang internetowy, zresztą sam go używam, słówka typu lol, iks de (osobiście dla mnie to mocno zabawne słyszeć xD w realu) czy słówka ze slangu ulicznego typu ziomek, typeczek, fajki są dość częste. Jeśli chodzi o zwykłe przerywniki to najczęściej słyszę "co nie", "no", "w sumie" i tym podobne, nic specjalnego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2018, 15:22
zyi198kae zyi198kae jest offline
Kumotr

Domyślnie

Każdy ma swoje słowa, których często nadużywa... Zwykle trwa to jakiś czas, potem jakoś mija... i nowe słówko jest "na tapecie".

Ja nienawidzę, jak ktoś nadużywa górnolotnych słów, np. "bynajmniej"...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-28-2018, 09:53
KamilaJagoda KamilaJagoda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie irytujące jest "wiesz co...", często nadużywane jako natręctwo językowe w celu zebrania myśli. Sama kiedyś nagminnie tego używałam aż zauważyłam, że używam tego stanowczo za często. Staram się teraz ograniczać.
Jeszcze jedno, które jest taką zapchaj dziurą to "strasznie" - ten film był strasznie fajny
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2018, 22:32
Lemurek84 Lemurek84 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie osobiście razi wszechobecne nadużycie słowa ,,fajnie'' oraz zestawienie mnie/mi z ''się''
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2018, 23:43
mpawlak09 mpawlak09 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie rozumiem trochę tej irytacji niektórymi słowami. Ludzie mówią różne rzeczy, kiedy chcą zebrać myśli i nie w tym nic dziwnego. Zawsze mnie jednak bawi, kiedy ktoś prowadzi nieformalną dyskusję, np. z kolegą, i chce zabrzmieć mądrzej, przez co używa słów pokroju "bynajmniej", "tudzież", itp. Nie lubię też nadużywania "jakby" i "w ogóle", co niestety mi samej się zdarza, ale staram się nad tym pracować
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.