Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-08-2018, 15:05
agugors agugors jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Do polecanych seriali dorzucę: "Keeping Up Appearances" - znakomity humor i pani Hiacynta Bucket!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2018, 17:53
Łukasz Łukasz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Poza serialami, pamiętam że na fonetyce mieliśmy książkę "How much Wood would a Wouldchuck chuck". Mi bardzo pomogła w nauce brytyjskiego akcentu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2018, 20:52
oligar oligar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez agugors Pokaż post
Do polecanych seriali dorzucę: "Keeping Up Appearances" - znakomity humor i pani Hiacynta Bucket!
Również polecam! Do tego dorzucam jeszcze "Fawlty Towers" i cały angielski humor ma się w małym paluszku, a akcent cudowny
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2018, 11:43
Oriana Oriana jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się w stu procentach, że oglądanie brytyjskich filmów i seriali to świetna sprawa, jeżeli chodzi o akcent (a poza tym, to świetna zabawa - Benedict i Sherlock zdecydowanie tak ). Ale ja zrobiłam największy postęp kiedy czytałam na głos. Wtedy, po pierwsze, nie musicie się skupiać na tym co mówicie, tylko na samej wymowie. Po drugie, robicie to w samotności, więc nie ma się przed kim wstydzić, nawet jak „przesadzicie” z akcetem i wyjdzie Wam karykaturalny, albo zupełnie bezsensowny. Warto się nagrywać przy takim czytaniu na głos. Jak już pokonacie zażenowanie wynikające ze słuchania własnego głosu (każdy się z tym boryka), zobaczycie, które partie poszły Wam świetnie, nad czym można popracować itp.
A i nie bójcie się przesadzić. Jak mówicie, może Wam się wydawać śmieszne jak brzmicie, ale kiedy tego wysłuchacie, okaże się, że właśnie te fragmenty wyszły najlepiej!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2018, 20:22
mpawlak09 mpawlak09 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Oriana Pokaż post
Zgadzam się w stu procentach, że oglądanie brytyjskich filmów i seriali to świetna sprawa, jeżeli chodzi o akcent (a poza tym, to świetna zabawa - Benedict i Sherlock zdecydowanie tak ). Ale ja zrobiłam największy postęp kiedy czytałam na głos. Wtedy, po pierwsze, nie musicie się skupiać na tym co mówicie, tylko na samej wymowie. Po drugie, robicie to w samotności, więc nie ma się przed kim wstydzić, nawet jak „przesadzicie” z akcetem i wyjdzie Wam karykaturalny, albo zupełnie bezsensowny. Warto się nagrywać przy takim czytaniu na głos. Jak już pokonacie zażenowanie wynikające ze słuchania własnego głosu (każdy się z tym boryka), zobaczycie, które partie poszły Wam świetnie, nad czym można popracować itp.
A i nie bójcie się przesadzić. Jak mówicie, może Wam się wydawać śmieszne jak brzmicie, ale kiedy tego wysłuchacie, okaże się, że właśnie te fragmenty wyszły najlepiej!
Ja również lubię czytać na głos ^^ Głównie powtarzam za aktorami/youtuberami. Staram się oglądać filmiki, na których angielskojęzyczni youtuberzy zwracają uwagę na różnice w wymowie między brytyjskim a amerykańskim akcentem, zapisuję sobie ich uwagi i ćwiczę wymowę. Łatwiej mi idzie nauka, kiedy znam konkretne różnice między akcentami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2018, 16:25
m.śmigiel m.śmigiel jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak dla mnie najlepszą metodą jest oglądanie filmów, kanałów na yt oraz słuchanie podcastów z brytyjskim akcentem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2018, 03:14
martaS martaS jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kuching
Domyślnie

Polecam podcasty serwisu BBC, mają bardzo ciekawe dokumenty ze świata.
I koniecznie podróż na Wyspy! Choćby na krótko
Jak na podróż nie ma czasu albo środków, to zamiast tego można zaprzyjaźnić się z native'em przez CouchSurfing albo InterNations; w Polsce jest coraz więcej obcokrajowców i taka wymiana kultur jest rewelacyjna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.