Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-07-2017, 14:01
niejustyna niejustyna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mój kolega mieszkał i pracował w Chinach przez około rok. Przywiózł stamtąd nową narzeczoną i biegłą znajomość chińskiego Teraz jest rozchwytywany przez okolicznych biznesmenów do rozmów biznesowych z chińskimi partnerami. Co ciekawe wcale nie studiował sinologii, przed wyjazdem uczył się samodzielnie. Także warto iść w języki rzadkie. Angielski i hiszpański warto znać dla siebie jeśli się dużo podróżuje, ale konkurencja na rynku tłumaczeń z tych języków jest bardzo zacięta... Znając rumuński czy turecki masz prawie monopol. Ale to duże kraje i mają coś do powiedzenia w Europie. Albański się raczej nie zwróci...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2017, 00:27
Izabela Ewa Izabela Ewa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Angielski to absolutna podstawa. Niemiecki daje też świetne prespektywy. Dalej rosyjski, francuski, hiszpański. W Polsce poligloci w razie czego zawsze znajdą ciepłą posadkę w korporacji. Tam większość języków jest mile widziana, a za takie jak turecki czy hebrajski można dostać duże pieniądze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2017, 21:00
darkagor darkagor jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Ja postawiłam na połączenie angielski + hiszpański i od tego uczę się nowych jezyków - katalońskiego -> francuskiego -> włoskiego -> portugalskiego. Warto znaleźć język, który otwiera drogę*do innych języków. Jestem również za tym, by nauczyć się języka niszowego, którym posługują się*tylko osoby urodzone na terenie gdzie mówi się danym językiem/potrafi się nim posługiwać*niewielu tłumaczy. W ten sposób stajesz się*wyjątkowym specjalistą w nieznanej dziedzinie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.