Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-04-2017, 01:13
havva havva jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Chiński i perski

Ja mam doświadczenie w próbie opanowania chińskich znaków, oraz naukę języka perskiego-a co za tym idzie- alfabetu arabskiego z 4 dodatkowymi literami, które pojawiają się właśnie w języku farsi.
Zapis języka perskiego na początku mnie przerażał-to, że każda litera ma nieco inną postać początkową, środkową i końcową...Podziwiałam kogoś, kto w sposób płynny łączył litery i wydawało mi się, że nigdy nie osiągnę tej umiejętności.Ale na szczęście okazało się, że strach ma wielkie oczy
Jeśli chodzi o chiński....Pierwszy raz w życiu, po kilku miesiącach nauki mandaryńskiego, zobaczyłam, jak to jest potrafić coś przeczytać, ale nie potrafić tego zapisać z pamięci! Muszę przyznać, że to było dla mnie ciekawe doświadczenie.W nauce chińskiego trudność sprawiało mi oczywiście przyswajanie znaków, ale również przestrzeganie odpowiednich tonów w wymowie.Ten język jest wciąż dla mnie wyzwaniem i jeśli ktoś ma jeszcze jakieś skuteczne, przetestowane przez siebie metody jego przyswojenia, chętnie je poznam i może uda mi się zaadoptować je w jakiś sposób dla siebie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-04-2017, 19:13
MartaRyciak MartaRyciak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chińskie znaki są według mnie o wiele trudniejsze od japońskich. Zapamiętanie jednych oczywieście przychodzi mi z łatwością, ale niektóre to ciężki orzech do zgryzienia. Trzeba powtarzać, powtarzać i jeszcze raz powtarzać, ale to jest dla mnie i tak bardzo interesujące
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-18-2017, 15:39
havva havva jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jak zapisujecie tekst np. alfabetem arabskim w komputerze? Z jakich programów korzystacie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2017, 16:22
Patrycja531 Patrycja531 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dla mnie pisanie po chińsku jest przyjemnością. Jednak na początku nauki trudności sprawiała mi kolejność stawiania kresek, szczególnie w bardziej skomplikowanych znakach. Później wiele elementów znaków zaczęło się powtarzać, więc nawet te skomplikowane znaki nie były już takie trudne do rozpisania. Niestety chińskie znaki łatwo ulatują z głowy, jak ich się nie powtarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-14-2017, 12:44
ppio's Avatar
ppio ppio jest offline
Kumotr

Domyślnie

Początkowo nauka chińskich znaków polegała w moim przypadku na niekończącym się przepisywaniu znaku, w celu utrwalenia w takim stopniu, że potem ręka mechanicznie odtwarzała dany znak, bez myślenia o jego znaczeniu. Później zrozumiałem, że nie tędy droga. Każdy znak składa się z "kluczy", przyswojenie wyglądu i znaczenia tych elementów znacznie ułatwia naukę kolejnych znaków. Teraz uczę się znaku, nie mechanicznie go przepisując, lecz zapamiętując jego klucze, przeglądając fiszki w Pleco.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.