Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-15-2019, 18:52
bitanga bitanga jest offline
Kumotr

Domyślnie

U mnie świadomość, że mogę tłumaczyć i jest to całkiem satysfakcjonujące zajęcie, pojawiła się przy... pierwszej propozycji tłumaczenia Oczywiście jak już zszedł ze mnie cały stres (bo to było tłumaczenie ustne na targach turystycznych) i jak zleceniodawcy z Bałkanów uraczyli mnie domową rakiją
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-15-2019, 21:10
SBorowiczDuwe SBorowiczDuwe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pierwszym "zleceniem" był trwający 3 dni wolontariat na Gliwickim Balfolku - były to tłumaczenia ustne i sprawiły mi wiele radości, a i zabawa super
Później, na studiach magisterskich znów zajęłam się tłumaczeniem i po raz kolejny największą satysfakcję sprawiły mi tłumaczenia symultaniczne oraz konsekutywne.
Później rozstałam się z językiem z różnych przyczyn nie mogłam kontynuować kształcenia w tym kierunku, ale ponieważ idea ta wciąż siedzi mi w głowie postanowiłam zająć się tłumaczeniem zupełnie na poważnie i tak małymi kroczkami zmierzam do celu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-13-2019, 10:29
EwaS EwaS jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja kończyłam inne studnia niż lingwistyczne, natomiast miałam w większości fantastycznych nauczycieli językowych w toku edukacji, którzy sprawili, że też ta pasja do języka we mnie powstała Pasję tą kontynuowałam i nadal to robię: na kursach, certyfikatach językowych i wreszcie studiach w Wielkiej Brytanii, oraz w toku samodzielnej pracy z językiem. Powoli wspinałam się na kolejne szczeble poziomów języka i doskonalenia, a pomysł zajmowania się tym profesjonalnie towarzyszył mi odkąd nabrałam pewności, że nabieram coraz większej wprawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-06-2019, 15:37
abramczykjoanna abramczykjoanna jest offline
Kumotr

Domyślnie Inspiracja do bycia tłumaczem

Od małego języki obce przychodziły mi z łatwością. Za dziecka często grałam w gry komputerowe z bratem, jednak były one po angielsku, a przez to zaczęłam sobie tłumaczyć pojedyncze słówka. Dorastając oglądałam dużo filmów, wśród nich były też takie z okropnym tłumaczeniem. Wtedy próbowałam zrobić własne - lepsze - i tak mi już zostało.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2019, 00:11
agabu agabu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie to muzyka była największą inspiracją, a mianowicie zawsze lubiłam tłumaczyć (w głowie ) piosenki z języka angielskiego. Poza tym zawód tłumacza wiąże się z wyzwaniami - nie ma w nim monotonii, a każdy nowy tekst to wyzwanie, które wymaga intensywnego myślenia oraz wszechstronnej wiedzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-13-2019, 13:29
Martinar Martinar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Inspiracją dla mnie jest pasja do języków. Lubię się ich uczyć. Poza tym podoba mi się to, że tą pracę mogę wykonywać wszędzie, bo lubię podróże.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2019, 20:39
Waleria_P Waleria_P jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo podoba mi się, że w tym zawodzie jest możliwość pracy zdalnej i tym samym samodzielnego regulowania sobie tego kiedy i co zrobię, poza tym zainteresowanie nauką języków oczywiście.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2019, 21:42
marslo97 marslo97 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zamiłowanie do języka i niezależność zawodu
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki