Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-01-2019, 12:26
blancheneige's Avatar
blancheneige blancheneige jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tłumacz symultaniczny zawsze pracuje w parze, dlatego ma przerwę co 20-30 minut kiedy zamienia się z drugim tłumaczem. Właśnie jest to spowodowane „wyczerpaniem materiału” i nasze tłumaczenie jest mniej jakościowe po upływie 20-30 min. Jeśli chodzi tłumaczenie konsekutywne, tłumacz może pracować do 4 godzin bez przerw. Jeśli konferencje albo inne wydarzenia trwają cały dzień tłumacz nie powinien pracować dłużej niż 8 h wliczając e to przerwy. Niestety nie mam pojęcia jak to wyglada w praktyce
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-01-2019, 13:43
apazurkiewicz apazurkiewicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Prowadziłam kiedyś konwersację między Amerykaninem, a dwoma Polakami i wielokrotnie kontynuowałam mówić po polsku, gdy moim zamiarem było powiedzenie czegoś po angielsku. Po dłuższym czasie zapomina się, że siedzi się w gronie osób, które posługują się dwoma różnymi językami. Zdarza się.

Ostatnio edytowane przez madzik97 : 08-11-2019 o 16:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2019, 00:37
nataliasetlak33@gmail.com nataliasetlak33@gmail.com jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi niestety też często tak się zdarza, a najgorsze jest dla mnie również to, że jeśli rozmawiam z kimś np. w języku angielskim to często jeśli chcę coś powiedzieć to nagle przychodzą mi tylko niemieckie słówka do głowy i nie mogę szybko znaleźć odpowiednika angielskiego, robię taki miszmasz.

Ostatnio edytowane przez madzik97 : 08-12-2019 o 08:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.