Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-12-2013, 16:57
adgam adgam jest offline
Kumotr

Domyślnie

Śniło mi się kiedyś, że mówię po angielsku z amerykańskim akcentem i nie mogłam zrozumieć co się stało z moim tak ciężko wypracowanym brytyjskim. To było wkrótce przed egzaminem z Praktycznej Nauki Języka Angielskiego, na którym rzecz jasna miałam wypowiadać się z RP. Co za koszmar!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2013, 17:03
Alina24 Alina24 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Akcent brytyjski jest według mnie o wiele przyjemniejszy dla ucha niż amerykański - może to dlatego, że przez całe liceum oglądałam Monty Pythona Z kolei amerykański akcent, choć niechlujny, wydaje mi się bardziej zrozumiały (przynajmniej na początku nauki jezyka - brytyjski jest dla bardziej zaaawansowanych). Nie jestem niestety w stanie pojąć tajemnicy, jak Polak może pięknie mówić z brytyjskim akcentem - owszem, jeśli ktoś długo siedzi w GB albo ma dużo kontaktów z Brytyjczykami. Niestety, wydaje mi się, że dla osób które uczą się angielskiego tylko na kursach w Polsce, ten piękny akcent jest nieosiągalny
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2013, 21:27
akepka akepka jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Garwolin
Domyślnie

Chyba amerykański, choć dużo częściej mam do czynienia z Br Eng. Stany koojarzą mi się z przestrzenią i wolnością
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2013, 22:41
Katzper Katzper jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

ze względu na łatwość przyswojenia i większą uniwersalność na świecie preferuję amerykański
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2013, 23:47
Natasha550's Avatar
Natasha550 Natasha550 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warsaw
Domyślnie

chyba jako jedna z niewielu wole amerykański akcent. Brytyjski może i jest bardziej "wytworny", ale jakoś drażni moje uszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2013, 23:50
landminecat landminecat jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zdecydowanie preferuję akcent brytyjski. Zawsze wydawał mi się taki... bardziej dostojny, miękki. Tak samo jednak jak niektórzy poprzednicy uważam, że akcent amerykański bywa łatwiejszy do zrozumienia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2013, 10:29
julianna88 julianna88 jest offline
Kumotr

Ja bardziej lubię amerykański angielski, może dlatego, że miałam więcej z nim do czynienia. Ale fakt, że jest łatwiejszy w zrozumieniu, niż brytyjski. Nie wiem czy to jest tylko moja opinia?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-22-2014, 16:26
diella88 diella88 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez alice276 Pokaż post
Który angielski wolicie - brytyjski czy amerykański i dlaczego?
A ja tam zdecydowanie wolę amerykański. jest bardziej zrozumiały i brzmi bardziej biznesowo Brytyjski jest bardziej królewski ale kiedy słyszę jak ktoś mówi z brytyjskim akcentem, mam wrażenie, że ma coś ze szczęką albo zgryzem ale co ja się tam znam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-25-2014, 15:06
mogr mogr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie bardziej podoba mi się amerykański angielski. Lubię 'r' i pisanie zwyczajnie 'color' a nie 'colour'. A akcent południowych stanów, kowbojski po prostu zwala mnie z nóg.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-25-2014, 15:28
benka013's Avatar
benka013 benka013 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kocham amerykański akcent odkąd tylko pamiętam. Dodatkowo jestem jedyną osobą na swoim roku filologii angielskiej, która stara się mówić amerykańskim akcentem. Według mnie amerykański jest łatwiejszy, bardziej zrozumiały, a jeśli dobrze opanowany, to również ładnie brzmiący. Chociaż mogę być subiektywna, bo zawsze byłam bardziej pro-USA niż pro-UK
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.