Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-06-2012, 22:29
sylwiagiera sylwiagiera jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Najnowsze metody nauki języka angielskiego

Postanowiłam zamieścić taki wątek ponieważ chciałabym się dowiedzieć jakie są obecne popularne i skuteczne metody nauki tego języka w naszym kraju. Ja od 5 lat mieszkam i pracuję za granicą, jednak zanim wyemigrowałam pracowałam jako anglista, również w prywatnej szkole językowej. Wtedy promowano metodę Callana dla dorosłych i Helen Doron dla dzieciaków. Czy coś w tej kwestii się zmieniło? Co użytkownicy tego forum myślą na ich temat, zwłaszcza metoda Callana?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-07-2012, 20:26
iwona.s iwona.s jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem metoda Helen Doron jest bardzo przyjemną metodą do nauki języka angielskiego dla dzieci. Powstaje coraz więcej szkół, w których właśnie ta metoda jest wykorzystywana.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-07-2012, 21:03
kapselle kapselle jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Niektórzy metodycy prześcigają się w wymyślaniu nowych metod szybkiej nauki języka obcego. Prawda jest jednak taka, że żeby skutecznie nauczyć się języka, trzeba w nim jak najwięcej rozmawiać i słuchać.Nie należy oczywiście zapominać o podstawach gramatyki i rozwijaniu znajomości słownictwa, ale wszytko przy jak największym wsparciu konwersacji. Jeśli ktoś wierzy, że jakaś cudowna metoda pozwoli mu szybko opanować język ,to można to chyba między bajki włożyć. Niestety język to ciężka praca.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-08-2012, 13:17
dziobak18 dziobak18 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja osobiście uważam, że w przypadku dzieci dobrą metodą jest połączenie tradycyjnych bajek, tzw. visual approach czyli używania obrazków z podpisami a do tego najlepiej dołożyć gesty, bo dzięki połączeniu ruchu i nauki uaktywniane są obydwie półkule mózgowe i łatwiej jest dziecku wszystko zapamiętać, zwłaszcza jeśli jest to dziecko w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym. Jeśli chodzi o dorosłych, to już trzeba dostosowywać metodę do osoby, raz efektywne są listy słówek i zwykłe wałkowanie gramatyki za pomocą grammar drills, a innym razem trzeba gramatykę przedstawiać w sposób prosty, a najlepiej graficzny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2012, 10:19
Pink__Panther Pink__Panther jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Piotrków Tryb.
Domyślnie

Co do wymienionych metod nadal są popularne choć na rynku pojawiły się inne metody bezpośrednie, które konkurują z Callanem. Są to Direct English i BLS - możliwe, że pojawiło się coś jeszcze innego, ale tylko o tych słyszałam. Sam Callan to jakaś katastrofa. Niektórzy ludzie klepią zdania bez całkowitego zrozumienia i sądzą, że się nauczą. Na początku nauki ma to może jeszcze jakiś sens, ale na wyższych poziomach mija się to całkowicie z celem moim zdaniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.