Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-15-2014, 18:53
Ianthe Ianthe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Literatura podróżnicza

Lubicie książki podróżnicze? Jeśli tak, to jakich autorów najbardziej cenicie? Są dla was inspiracją podczas planowania podróży?

Ja dawno temu zaczynałam od Wojciecha Cejrowskiego - lubię jego styl pisania i opowiadania o podróżach i innych kulturach (bo jego osobiste poglądy na życie i politykę to już zupełnie inna działka...).
Natomiast z zagranicznych autorów uwielbiam Billa Brysona - za niezwykły humor, którym są wypełnione jego książki

A wy?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-15-2014, 22:49
hskdu hskdu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Ianthe Pokaż post

Ja dawno temu zaczynałam od Wojciecha Cejrowskiego - lubię jego styl pisania i opowiadania o podróżach i innych kulturach (bo jego osobiste poglądy na życie i politykę to już zupełnie inna działka...).
Słyszałem, że bardzo różni się ten "napisany" Cejrowski od tego znanego chociażby z TV. Na czym faktycznie polega ta różnica?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-19-2014, 20:45
dominika.b dominika.b jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Ianthe Pokaż post
Lubicie książki podróżnicze? Jeśli tak, to jakich autorów najbardziej cenicie? Są dla was inspiracją podczas planowania podróży?

Natomiast z zagranicznych autorów uwielbiam Billa Brysona - za niezwykły humor, którym są wypełnione jego książki

A wy?
Zazwyczaj kończę na czytaniu forum/ zwykłych przewodnikach.

Ostatnio edytowane przez KKK : 12-02-2014 o 15:41. Powód: Brak uzasadnienia nie lubienia autora.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-19-2014, 21:05
Dotka. Dotka. jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ciekawe książki o charakterze podróżniczym wydaje Biblioteka "Poznaj Świat" oraz National Geographic. Przeczytajcie kiedyś książkę "Zimne piwo i krokodyle". Historia człowieka, który rzucił pracę, wybrał z konta oszczędności i ruszył w prawie roczną podróż rowerem dookoła Australii Przygoda!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-21-2014, 11:43
katarrina90 katarrina90 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Lubię książki podróżnicze. Bardzo podobała mi się "Biała gorączka" Hugo Badera i "Rowerem przez świat" Nitkiewicz i Opaski
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-23-2014, 12:33
sandram sandram jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja się zraziłam do Brysona czytając polski przekład - strasznie słaby! Ale po angielsku fajnie :-).

A tak ogólnie to nie mam ulubionych autorów, bo w sumie ile dobrych książek podróżniczych może napisać jenda osoba? Ja raczej wybieram pewne wydawnictwa, które skupiają pasjonatów - Bezdroża, Czarne, Bieguny… :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-28-2014, 00:30
Małgorzata1991 Małgorzata1991 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja lubię książki Beaty Pawlikowskiej Można wiele się dowiedzieć o kulturze i historii poszczególnych krajów oraz o jej przygodach często z przymrużeniem oka

Ostatnio edytowane przez marleena93 : 07-16-2014 o 21:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-30-2014, 08:45
Agatta93 Agatta93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zaczęłam się interesować literaturą podróżniczą czytając jako dziecko "W pustyni i w puszczy". Ta książka przypadła mi do gustu. Barwne opisy, ciekawa historia, tło historyczne, opisy obrzędów i życia ludzi z innej szerokości geograficznej. Dziś lubię czytać książki W. Cejrowskiego lub B.Pawlikowskiej. W. Cejrowski prezentuje też bardzo ciekawe programy (cykl), kiedy porusza się głównie po Amazonii, Ameryce Środkowej czy Afryce...

Ostatnio edytowane przez marleena93 : 07-16-2014 o 21:23.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-30-2014, 14:34
Konradesz Konradesz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mogę polecić książki następujących autorów:

Ryszard Kapuściński
Melchior Wańkowicz
Ksawery Pruszyński
Jacek Pałkiewicz
Arkady Fidler
Beata Pawlikowska

Ostatnio edytowane przez KKK : 12-02-2014 o 15:40. Powód: W poście nie zawarto nawet jednego zdania, tylko wymieniono autorów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-08-2014, 22:02
magdad29 magdad29 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zdecydowanie numerem 1 jest R. Kapuściński. Czytając jego reportaże czujesz nawet ukąszenie muchy, rozwlekanie się nad szczegółami jest tylko zaletą arcydzieła. Zawsze czytając Pawlikowską czy Cejrowskiego mam szczere wrażenie, że nieudolnie chcą uzyskać taki efekt ale w efekcie ich książki są dla mnie skondensowanymi przewodnikami.

Ostatnio edytowane przez marleena93 : 07-16-2014 o 21:23.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.