Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-20-2013, 18:16
natimi natimi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chyba skuszę się na ten hiszpański, a jak nie wyjdzie to spróbuję jeszcze raz z niemieckim
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-20-2013, 21:55
milovia90's Avatar
milovia90 milovia90 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: G-ce
Domyślnie

Jak dla mnie niemiecki albo rosyjski
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-20-2013, 22:41
Anna Rychlik Anna Rychlik jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli znasz dobrze angielski, to nauka włoskiego powinna być dla ciebie łatwa i przyjemna
Stary 11-20-2013, 22:47
Czapens Czapens jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się co do przedmówcy. Włoski jest przyjemny i melodyjny. Szczerze polecam, choć sam muszę nad nim troszkę posiedzieć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-20-2013, 23:10
v-x-n's Avatar
v-x-n v-x-n jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli chcesz się nauczyć dla siebie, to polecam hiszpański. Bardzo dużo podobnych do angielskiego słów, relatywnie prosta wymowa i naprawdę przyjemna dla ucha melodyjność języka.

Z drugiej strony można polecić francuski lub niemiecki; aktualnie na rynku jest mnóstwo ofert pracy dla osób z angielskim i francuskim/niemieckim.
Stary 11-21-2013, 10:12
Mikuss1 Mikuss1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z każdym kolejnym językiem bez wątpienia jest łatwiej. Pod względem przydatności, to dosyć korzystnie jest się nauczyć j.niemieckiego a potem j.rosyjskiego. Niemiecki tak samo jak j.angielski to języki germańskie, lecz nie ma w nich aż tak dużo podobieństwa. Jeśli chodzi o gramatykę, to jest dosyć ciężko na początku ale potem wszystkie struktury gramatyczne nie wydają już się być takie straszne. J.hiszpański jest używany dosyć często na całym świecie, nie tylko w Hiszpanii, ale także w Ameryce Południowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2013, 12:09
Agnieszka Urbanczyk-Ryguł Agnieszka Urbanczyk-Ryguł jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja polecam języki, których wiele innych nie umie. Najmniejsza jest wtedy konkurencja i wg mnie dużo łatwiej o pracę - np. japoński, koreański, norweski, duński.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2013, 17:15
olga.saw olga.saw jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

hiszpański jest bardzo prosty do nauczenia się, ale chyba teraz warto uczyć się francuskiego...chociaż ciężki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2013, 18:13
mg131's Avatar
mg131 mg131 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

zaskoczyła mnie informacja, że norweski i duński "łatwo wchodzą" po angielskim. zawsze miałam ogromną ochotę na te języki, ale zniechęcały mnie informacje, że są piekielnie trudne.
czy ktoś kto się uczy może potwierdzić te informacje?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2013, 19:40
Ania R. Ania R. jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Hmmm, trudne pytanie.... Ja jako swój drugi (właściwie trzeci, ale drugi który brałam na serio) język wybrałam hiszpański, ale po części dlatego, że uwielbiam Hiszpanię i Amerykę Łacińską i bardzo chciałam mieć swobodny dostęp do dóbr kultury związanych z tymi regionami. No i sam język strasznie mi się podobał. Jak zaczynałam to nigdy się nawet nie spodziewałam, że kiedyś będę się zajmować hiszpańskim zawodowo. Ale hiszpański jest w miarę prosty i szybko mi wchodził.

Ale zgadzam się też z tymi, którzy postawiliby na jakieś rzadsze języki, np. skandynawskie czy orientalne. Z punktu widzenia przyszłego zatrudnienia może się to okazać nieocenione, chociaż hiszpański tez na razie nie jest jeszcze językiem, którzy wszyscy znają, także też na pewno warto go mieć w swoim CV.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.