Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-19-2013, 12:48
natimi natimi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Jaki język polecacie jako drugi?

Witam.
Chciałabym zacząć uczyć się drugiego języka. Mogę powiedzieć, że angielski znam już bardzo dobrze, natomiast zastanawiam się, czy jest drugi język, którego łatwiej się uczy znając już angielski, czy może podobieństwo języków bardziej przeszkadza niż pomaga? Dodam, że próbowałam z niemieckim, ale jakoś mam do tego języka uprzedzenie, nie wiem dlaczego, ale ciężko było mi się go uczyć. Co zatem polecacie?? Jakie macie doświadczenia?

Ostatnio edytowane przez kkamila : 07-10-2015 o 00:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-20-2013, 00:07
AgentCooper AgentCooper jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również mam dość przykre doświadczenia z niemieckim, nie byłem w stanie się do niego przyłożyć. Następnie uczyłem się francuskiego, jednak w poszukiwaniu odmiany przerzuciłem się na hiszpański. Podobieństwo między tymi językami było jak najbardziej pomocne; wiele czasowników, odmian było bardzo podobnych. Jednak koniec końców do hiszpańskiego również się nie przekonałem i wróciłem do francuskiego, mimo iż jest trudniejszy. Wydaje mi się, że musisz dokonać wyboru języka trochę "na ślepo", żeby się przekonać, czy jego nauka Ci odpowiada.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-20-2013, 11:20
Podszyszkownik

Domyślnie

Dziękuję za odpowiedź, właśnie bardzo ciągnie mnie do hiszpańskiego, bardzo podoba mi się ten język. Natomiast słyszałam właśnie, że francuski jest trudnym językiem, więc za niego raczej nie będę się brała
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-20-2013, 12:37
tadek tadek jest offline
Kumotr

Miejscowość: Bielsko-Biała
Domyślnie Odrazam niemiecki

Może tytuł tego posta nie jest zbyt obiektywny, ale na podstawie własnych doświadczeń muszę właśnie tak napisać. Moje doświadczenia językowe są następujące:

* angielski - nigdy żadnych kursów prywatnych, po prostu nauka w szkole i na studiach - swobodne dojście do cpe
* włoski - na studiach, potem trochę w pracy - do dziś mówię swobodnie, część słówek z głowy co prawda uleciała ale stopień porozumiewania w zupełności wystarczający
* niemiecki - 4 lata w szkole średniej, potem kursy prywatne, po zmianie pracy od 2 lat praktycznie nie używam. I co ? - nagminne błędy, nie mówiąc o odmianie rzeczowników której nigdy nie byłem w stanie się nauczyć (nie lubie kuć na pamięć), komunikacja na poziomie "kali pić, kali jeść" ... więcej chyba pisać nie muszę
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-20-2013, 12:51
kalaallit kalaallit jest offline
Nadszyszkownik

Miejscowość: Londyn
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez tadek Pokaż post
Może tytuł tego posta nie jest zbyt obiektywny, ale na podstawie własnych doświadczeń muszę właśnie tak napisać. Moje doświadczenia językowe są następujące:

* angielski - nigdy żadnych kursów prywatnych, po prostu nauka w szkole i na studiach - swobodne dojście do cpe
Bardzo pozytywne doswiadczenie, moje mowi, ze po ogolniaku to wiekszosc by ledwo FCE zdala, a CPE tylko ci po kursach prywatnych wlasnie

Jesli ktos nie chce sie przemeczac uczac sie drugiego jezyka po angielskim, to norweski i dunski bardzo latwo wejda
Hiszpanski jest dosyc przyjemny, ale w odmianie czasownikow jest tyle roboty, co i w niemieckim. Za to przydaje sie na wakacjach i w Hiszpanii i w wiekszosci Ameryki Pld, wiec jest lepszym wyborem dla podroznikow . za to portugalski brzmi jak poezja, uwazam, jesli uczysz sie dla przyjemnosci, to mozesz dac mu szanse
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-20-2013, 13:17
monikadej monikadej jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też bardzo polecam hiszpański. Uczyłam się go przez dwa lata na studiach jako język dodatkowy i wspominam to bardzo miło. Moim zdaniem jest łatwy w nauce. Wiele słówek jest podobnie brzmiących i gramatyka nie jest jakaś straszna : )
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-20-2013, 13:37
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo dziękuję wszystkim za przydatne odpowiedzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-20-2013, 16:48
boska boska jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Polecam hiszpański. Polacy szybko uczą się tego języka. Poza tym duża część treści gramatycznych jest porównywalna z gramatyką angielską. Jeśli ktoś uczył się łaciny to z hiszpańskim jest jeszcze łatwiej.
Stary 11-20-2013, 17:26
aleksandrakub aleksandrakub jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Podpisuję się pod hiszpańskim, znając angielski szybko można się go nauczyć, jest dosyć intuicyjny. A jest równie przydatny jak angielski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-20-2013, 17:54
marta_m marta_m jest offline
Kumotr

Domyślnie

Kiedy patrze na oferty pracy, często widzę, że pracodawca wymaga dobrej znajomości angielskiego i niemieckiego więc może to dobry pomysł, żeby zacząć się uczyć tego języka
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.