Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-18-2019, 22:09
klau. klau. jest offline
Kumotr

Domyślnie

Sądzę że, aby dobrze nauczyć się języka obcego trzeba spędzić trochę czasu w danym kraju bądź mieć stałym i dość regularny kontakt z native'ami. Być może, jeśli ktoś jest naprawdę zawzięty i tego chce to jest wstanie to zrobić. Aczkolwiek uważam, że najlepszą metodą jest przebywaniem w danym kraju oraz wśród jego rodzimych mieszkańców.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-13-2019, 14:56
akisa1 akisa1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja mam i takie i takie doświadczenie - tzn. angielskiego nauczyłam się biegle w Polsce dzięki kursom językowym od dziecka i nie mieszkałam w kraju anglojęzycznym. Natomiast mówić po niemiecku nauczyłam się dopiero gdy wyjechałam do krajów niemieckojęzycznych na studia; wcześniej uczyłam się tego języka w Polsce, może nie tak intensywnie jak angielskiego, ale ciężko mi było zacząć mówić. Teraz uczę się hiszpańskiego w Polsce i wiem, że moja nauka bardzo by przyśpieszyła, gdybym pomieszkała choćby z pół roku w kraju hiszpańskojęzycznym, na razie bywam tylko po kilka tygodni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2019, 12:38
Anita8991 Anita8991 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jest to możliwe, ale wymaga dużo samozaparcia i wysiłku. Przebywanie w otoczeniu ludzi posługujących się danym językiem, usprawnia proces jego przyswajania i pozwala na nabycie swobody wypowiedzi, bez obawy przed popełnieniem błędu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-02-2019, 17:49
squ98 squ98 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Tak. Zapewne nie w takim samym stopniu - bo język ciągle ewoluuje i łatwiej to wyłapać żyjąc w danym kraju - ale da się, o ile często się go używa/powtarza. Ale nauka jest trudniejsza i wolniejsza. Potrzeba samozaparcia i dobrych źródeł do np. mowy potocznej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-02-2019, 18:02
wiktoriamac wiktoriamac jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Za granicą człowiek jest zazwyczaj "zmuszony" do posługiwania się danym językiem, dlatego wydaje mi się, że proces nauki jest automatycznie przyspieszony. Myślę też, że jest to duża zaleta, jeśli chodzi o doszlifowanie akcentu albo słownictwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-08-2019, 16:27
sjvsu sjvsu jest offline
Kumotr

Domyślnie

Oczywiście, że to możliwe! Niestety często jest raczej tak, że jeśli wyjeżdżasz za granicę (no, chyba, że na kurs językowy), a uczysz się sam(a), to możesz powielać błędy, lokalsi nie będą Cię poprawiać, a dodatkowo z dużym prawdopodobieństwem będziesz przebywać w towarzystwie innych imigrantów, którzy też świetnie nie władają tym językiem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2019, 09:24
wlecial98 wlecial98 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Na studiach mieliśmy zajęcia z nativem, jednak kiedy wyjechałem na wymianę studencką, początek był dla mnie bardzo trudny ! Przyzwyczaiłem się do stylu w ja jakim wypowiadał się nasz nauczyciel, a wiadomym jest, że każdy człowiek mówi troszeczkę inaczej. Więc może tak - nauka obcego języka w Polsce, jest dobra, ale tylko na początek, później przydałoby się spędzić trochę czasu za granicą, aby wsłuchać się w tzw "żywą mowę" narodu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2019, 15:06
KlaudiaLewkowicz135 KlaudiaLewkowicz135 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nauczyć się języka obcego nie mieszkając w danym kraju oczywiście można, kwestia jego używania to zupełnie inna sprawa. Inaczej to niestety wygląda z niemieckim w Niemczech i hiszpańskim w Hiszpanii niż w Polsce, na pewno życie w kraju z językiem, którego się uczyliśmy/uczymy to duży plus, bo ma się go wtedy codziennie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.