Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-10-2017, 16:20
Gladys_Dreams's Avatar
Gladys_Dreams Gladys_Dreams jest offline
Kumotr

Lightbulb Adaptacje filmowe ulubionych książek

Jednym z powodów, dlaczego czytanie książek jest tak przyjemnym zajęciem jest właśnie to, że patrząc na martwe zadrukowane drzewo, czytający jest w stanie wytworzyć w swojej głowie nieskończone halucynacje, nie tak jest?
Takie mam pytanie: które z waszych ulubionych halucynacji (książek) chcielibyście kiedyś zobaczyć w formie adaptacji? Może są już jakieś wyreżyserowane tytuły, które wyobrażaliście sobie inaczej?

Ja zacznę!

Bardzo podobała mi się seria Henri'ego Loevenbruck "Mojra". Epicka (jak dla mnie) trylogia fantasy w której młoda sierota otrzymuje moc, która nie była jej przeznaczona i przez to zarówno ona jak i jej państwo (kraina... nie pamiętam dobrze) jest w niebezpieczeństwie. Opowieść o odpowiedzialności za siebie i dorastaniu. Podobały mi się losy głównej bohaterki i przy czytaniu pomysł na film sam się nasuwał. :] Jakieś inne przykłady?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2017, 17:24
jagodzinska jagodzinska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Myślę, że chciałabym zobaczyć adaptację którejś z książek Szczepana Twardocha np. Drach, że względu na jej niepowtarzalny styl i użycie gwary Śląskiej. Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie i byłabym bardzo ciekawa filmu na jej podstawie. Natomiast już istniejącą adaptacja książki, którą bardzo mi się spodobała jest serial Sherlock na podstawie powieści Sir Arthura Conan Doyle. Jako wielka fanka Sherlocka Holmesa byłam zachwycona z jaką klasą twórcy filmu przenieśli postać Holmesa do czasów współczesnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2017, 16:03
joaakh joaakh jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ksiązki, które uwielbiam z dzieciństwa zostały już sfilmowane (Ania z Zielonego Wzgórza, Zaczarowany Ogród). Na szczęście z powodzeniem. Niestety, często przezywam rozczarowanie filmem. Ksiązki są o wiele bogatsze! I oczywiście zawsze inaczej wyobrażam sobie bohaterów....Wyjątkiem jest tu Ania z Zielonego Wzgórza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2017, 18:41
Gladys_Dreams's Avatar
Kumotr

Domyślnie

Ania! Przyznaję, że aktorka była dopasowana idealnie do roli. Tak ją uwielbiałam! Nie wiem tylko, jak "stara" Ania ma się do "nowej" adaptacji nakręconej niedawno przez Netflix...
Z lekturowych książek bardzo chciałabym zobaczyć "Tego Obcego". Książki przygodowe zawsze głęboko mi zapadają mi w pamięć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2017, 22:38
klaudiazak klaudiazak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja ubolewam nad wszystkimi częściami "Harry'ego Pottera". Po przeczytaniu książek, film wydaje się niezbyt dopracowany, pominięto bardzo dużo szczegółów, które wprowadziłyby więcej magii do filmów. Natomiast bardzo bym chciała zobaczyć ekranizację książki Holleen Coover "Hopeless". Niesamowita historia, opowieść niby dla młodzieży, ale tyle w niej zaskakujących elementów, że film oglądałabym z zapartych tchem. Każdemu kto nie czytał bardzo polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2017, 14:44
KlaraW KlaraW jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Książki hiszpańskiego autora Luisa Montero Manglano z serii "Poszukiwacze": "Stół Salomona" i "Łańcuch Proroka" (pewnie będzie jeszcze trzecia część). W skrócie są to książki przygodowe z elementami historycznymi, których głównym bohaterem jest Tirso Alfaro, który wraz z Korpusem Poszukiwaczy wyrusza na wyprawy po skradzione dzieła sztuki. Można powiedzieć, że to hiszpańska wersja Indiany Jonesa
Książki są tak barwnie napisane, a do tego są zabawne, że moim zdaniem stanowią gotowe scenariusze na filmy.
Podobnie jest z książkami siostry Luisa - Carli Montero, moim wielkim marzeniem jest zobaczyć filmy na ich podstawie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2017, 16:05
marczyw marczyw jest offline
Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Ostatnio czytałam kryminały Jo Nesbo Pierwszy Śnieg bo zobaczyłam reklame w tv i sobie pomyslałam że fajnie by było jakby nakręcili film na podstawie książki a pare dni później patrze w tv leciał zwiastun filmu hehe
jestem jeszcze ciekawa czy nakręcą kiedyś serie Oczami Greya :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-15-2017, 13:17
bluehawaii bluehawaii jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moje zdecydowanie ukochane adaptacje to POKUTA i ŚWIATŁO MIĘDZY OCEANAMI - prawdopodobnie ze względu na dużą wierność w oddawaniu powieści ma ekranie. Czekam też niecierpliwie na MORDERSTWO W ORIENT EXPRESSIE w wersji z K. Branagh.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-17-2017, 19:45
admil admil jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Bardzo się cieszę, że w końcu będzie adaptacja "Wiedźmina" na wysokim poziomie, nie mogę się doczekać aby ją zobaczyć. Z innych książek chętnie zobaczyłabym adaptacje filmową serii "Zgnilizna" Siri Pettersen, bądź jakiejkolwiek z książek Brandona Sandersona.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-17-2017, 20:10
Gladys_Dreams's Avatar
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez admil Pokaż post
Bardzo się cieszę, że w końcu będzie adaptacja "Wiedźmina" na wysokim poziomie, nie mogę się doczekać aby ją zobaczyć.
Tak! Pierwsza wersja Telewizji Polskiej była.. hm, niezręczna. Ale to było dawno, i jednak trzeba przyznać, że tajemniczość serii została w pewnym stopniu przekazana( ale dawno było, kiedy ją ostatnio widziałam, nie pamiętam szczegółów). Kiedy się dowiedziałam, że jest w planach nowa wersja - trudno było w to uwierzyć. Też nie mogę się doczekać! :>
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.