Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Rynek tłumaczeń
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-17-2017, 22:31
renarde renarde jest offline
Kumotr

Domyślnie Praca w biurze, jako freelancer czy tłumacz dla firmy?

Lepiej jest pracować jako freelancer czy dla biura? Jak wynika z Waszego doświadczenia? Czy ktoś z Was pracował może jako tłumacz dla firmy?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2017, 10:15
agarze agarze jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pracowałam jako tłumacz dla firmy medycznej. Bardzo dobrze wspominam tamtą współpracę, miałam umowę zlecenie, stawka za stronę ze spacjami. Tłumaczyłam teksty medyczne, techniczne i trochę prawniczych. Jeśli miałabym możliwość ponownie tlumaczyć dla firmy, to na pewno bym sie tego podjęła.

Ostatnio edytowane przez Rekha : 11-11-2017 o 21:06. Powód: Brak polskich znaków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2017, 13:29
lukhib lukhib jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Wszystko zależy od tego jakie masz oczekiwania, czy masz rodzinę, czy możesz sobie samemu zapewnić ubezpieczenie, jaką umowę Ci zaoferują.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-18-2017, 13:03
Nishtec Nishtec jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Co to znaczy być freelancerem ? bo nie wiem czy dobrze to rozumiem. Freelancer łapie jakieś szczątki czy tzw. drobnicę, czy też bardziej złożone tematy na dłuższy czas ? Jaka jest równica między osobą tłumaczącą dla firmy a freelancerem ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-26-2017, 14:43
lukhib lukhib jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Dla firmy może mieć umowę o pracę i przywileje z tym związane.

Freelancer zazwyczaj pracuje na umowę o dzieło, czyli nie pracujesz = nie jesz, jak w Korei Północnej.
Dodatkowo elastyczny czas pracy, czyli idealistyczne "mogę sobie planować czas jak chcę", co w gruncie rzeczy czyni Cię niewolnikiem pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2017, 23:29
nikolasok23 nikolasok23 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Czy w przypadku pracy dla firmy niekoniecznie stricte tłumaczeniowej, ale tak jak np w przykładzie wyżej dla firmy medycznej, jest możliwość np. pracy zdalnej ? Taka praca dla jakiejś konkretnej firmy wydaje mi się dużo bardziej stabilna, co niewątpliwie mnie bardziej interesuje i zastanawiam się jakie macie z tym doświadczenia ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2017, 17:34
agarze agarze jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez nikolasok23 Pokaż post
Czy w przypadku pracy dla firmy niekoniecznie stricte tłumaczeniowej, ale tak jak np w przykładzie wyżej dla firmy medycznej, jest możliwość np. pracy zdalnej ? Taka praca dla jakiejś konkretnej firmy wydaje mi się dużo bardziej stabilna, co niewątpliwie mnie bardziej interesuje i zastanawiam się jakie macie z tym doświadczenia ?
Tak, jak najbardziej. Tłumaczyłam zdalnie, w domu na umowę-zlecenie. Mam bardzo dobre doświadczenie z tym związane, byłam panem swojego czasu, robiąc sobie przerwy w domu od tłumaczenia mogłam nastawić obiad, czy włączyć pralkę to było naprawdę dobre rozwiązanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-19-2017, 14:36
nikolasok23 nikolasok23 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez agarze Pokaż post
Tak, jak najbardziej. Tłumaczyłam zdalnie, w domu na umowę-zlecenie. Mam bardzo dobre doświadczenie z tym związane, byłam panem swojego czasu, robiąc sobie przerwy w domu od tłumaczenia mogłam nastawić obiad, czy włączyć pralkę to było naprawdę dobre rozwiązanie.
A jak oceniasz taką pracę jeśli chodzi o zarobki ? Było dobrze czy tak raczej znośnie ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-20-2017, 13:37
Nishtec Nishtec jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

I tutaj należałoby zapytać właśnie czy nawet będąc freelancerem można zrobić cokolwiek nie siedząc w domu po 12-14 godzin dziennie... Jakieś doświadczenia ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.