Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-11-2017, 23:21
Gladys_Dreams's Avatar
Gladys_Dreams Gladys_Dreams jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zaczynając humorem, nasz kolega ze studiów - Chińczyk z pochodzenia, często nosił się z koszulką z napisem "I speak Polish. What's your superpower?". I rzeczywiście, mieszkał był wtedy w Polsce już około dziesięciu lat i można było swobodnie z nim rozmawiać w naszym. (nie paniętam tylko co go skłoniło do przylotu, mieszkania i potem studiów anglistyki... hmm). Natomiast gdzieś w tym wątku juz ktoś pisał o znajomym Chińczyku, który posiadł tę supermoc. Generalnie przez demografię tego państwa i znaną umiejętność szybkiego przyswajania nauki - dużo jest osób w Polsce pochodzących z dalekiego wschodu. I radzą sobie z językiem! Trudne języki? Chyba ciągnie swój do swego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-05-2017, 14:27
bluehawaii bluehawaii jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że węgierski - bardzo twardy w wymowie i równie zawiły w piśmie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2017, 19:22
AliceS AliceS jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Niektórzy twierdzą, że polski jest najtrudniejszym językiem świata. Mamy skomplikowaną gramatykę - wiele rodzajów i przypadków. Dodatkowo używamy dużej liczby spółgłosek, co utrudnia naukę obcokrajowcom. Słyszałam, że dla niektórych odróżnianie "ś" i "sz" to bariera nie do pokonania.

Ale dzięki temu, że jako Polacy na co dzień operujemy różnymi, trudnymi głoskami, łatwiej jest nam się uczyć innych języków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-07-2017, 19:46
admil admil jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jaki język na świecie jest najtrudniejszy. Wszystko zależy od tego, gdzie się urodziliśmy, jaki jest nasz ojczysty język i jakie mamy predyspozycje do nauki języków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.