Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-11-2017, 22:21
Gladys_Dreams's Avatar
Gladys_Dreams Gladys_Dreams jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zaczynając humorem, nasz kolega ze studiów - Chińczyk z pochodzenia, często nosił się z koszulką z napisem "I speak Polish. What's your superpower?". I rzeczywiście, mieszkał był wtedy w Polsce już około dziesięciu lat i można było swobodnie z nim rozmawiać w naszym. (nie paniętam tylko co go skłoniło do przylotu, mieszkania i potem studiów anglistyki... hmm). Natomiast gdzieś w tym wątku juz ktoś pisał o znajomym Chińczyku, który posiadł tę supermoc. Generalnie przez demografię tego państwa i znaną umiejętność szybkiego przyswajania nauki - dużo jest osób w Polsce pochodzących z dalekiego wschodu. I radzą sobie z językiem! Trudne języki? Chyba ciągnie swój do swego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-05-2017, 13:27
bluehawaii bluehawaii jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że węgierski - bardzo twardy w wymowie i równie zawiły w piśmie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2017, 18:22
AliceS AliceS jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niektórzy twierdzą, że polski jest najtrudniejszym językiem świata. Mamy skomplikowaną gramatykę - wiele rodzajów i przypadków. Dodatkowo używamy dużej liczby spółgłosek, co utrudnia naukę obcokrajowcom. Słyszałam, że dla niektórych odróżnianie "ś" i "sz" to bariera nie do pokonania.

Ale dzięki temu, że jako Polacy na co dzień operujemy różnymi, trudnymi głoskami, łatwiej jest nam się uczyć innych języków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-07-2017, 18:46
admil admil jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jaki język na świecie jest najtrudniejszy. Wszystko zależy od tego, gdzie się urodziliśmy, jaki jest nasz ojczysty język i jakie mamy predyspozycje do nauki języków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-06-2018, 19:14
Aylenette Aylenette jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

póki co fiński. Próbowałam się go sama nauczyć kilka lat temu, wtedy jeszcze nie oferowali w moim mieście kursów tego języka (teraz są) nie ogarnęłam właściwie nic. Szalenie trudny język. Teraz chciałabym wrócić do niego, bo mnie fascynuje, jest niezwykły. Może zgłoszę się po profesjonalną pomoc
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-06-2018, 20:12
Beb48 Beb48 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zawsze uważałam że najtrudniejszy jest chiński bądź węgierski. Ale jako studentka hungarystyki stwierdzam że jednak najtrudniejszy jest polski Podziwiam każdego obcokrajowca który się go nauczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-06-2018, 20:40
Elmo Elmo jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dla każdego trudny będzie inny. Polski raczej nie odstaje trudnością na tle innych słowiańskich. Dla Anglika najłatwiej będzie się nauczyć bułgarskiego że względu na brak fleksji nominalnej i cechy analityczne. Węgierski tylko wydaje się trudny, to bardzo regularny, poukładany i sensowny język. Do tej pory najtrudniejszym z którym miałem styczność jest albański. Pomieszanie z poplątaniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-06-2018, 21:11
sc0tt48 sc0tt48 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wiele razy słyszałem, czytałem, że dla obcokrajowców to właśnie nasz ojczysty język jest najtrudniejszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-06-2018, 22:57
marcin1509 marcin1509 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Pytanie który język jest najtrudniejszy, to tak samo jak zapytąć, który kwiat jest najpiękniejszy. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. (Może nie jest to trafne porównanie, ale no cóż, trudno)
Tak naprawdę zależy to od tego, jaka osoba uczy się danego języka. Dla użytkowników angielskiego łatwiej będzie się nauczyć języka, który jest zbliżony gramatycznie, takie jak szwedzki czy norweski. Dla nas zaś najłatwiej będzie się nauczyć języków sąsiadów takich jak rosyjski czy podobne. Myślę, że nawet litewski czy łotewski nie byłby dla nas problemem - łotewski miałem okazję słyszeć na dwumiesięcznym wyjeździe do Łotwy. Wydawało mi się, jakby to było połączenie rosyjskiego z litewskim z domieszką polskiego (chociaż może te polskie części to po prostu pozostałości po rosyjskim).
Mój kolega z USA powiedział mi kiedyś o polskim, że zawiera wszystkie dźwięki i żaden język nie powinien być już straszny, ale to nie jest do końca prawda.
Ale jeżeli miałbym wskazać jakiś, chyba byłby to fiński lub węgierski. Fiński straszy mnogością form wyrazów (jeszcze bardziej chyba niż polski), węgierski w sumie też ma trochę tych odmian. Z węgierskim problem jest taki, że wyrazy zazwyczaj do niczego nie są podobne, nawet nie można sobie nic z nimi skojarzyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-22-2018, 07:45
Mar41 Mar41 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Ostrołęka
Domyślnie

To zależy jaki język ojczysta taka osoba ma Polski jest dla wielu bardzo trudny z powodu naprawdę dla nich ciężkiej wymowy, fonetyki oraz bardzo skomplikowanej gramatyki, gdzie wszędzie są wyjątki i odmiany, które po prostu trzeba zapamiętać i tyle. Jeśli chodzi o osoby z zachodu próbujące się nauczyć wschodnich języków, to właśnie największy problem sprawia nauka alfabetu, ponieważ my czegoś takiego w ogóle nie mamy.

Tak przy okazji, to słyszałem, że w chińskim/mandaryńskim oraz polskim jest bardzo wiele dźwięków które są bardzo zbliżone, między innymi wszelkiego rodzaju sz, cz itp. Ogólnie jak się posłucha chińskiego, to ten język też jest dość 'szeleszczący" albo przynajmniej mi się tak wydaję. Orientuję się ktoś jak to naprawdę jest?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.