Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-10-2017, 10:05
bursanna bursanna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Małe dzieci o wiele szybciej przyswajają obcy język niż osoba dorosła. Jak ktoś ma dziecko, to może nie tylko mówić do niego w innym języku, ale również włączać bajki lub czytać jakieś specjalne opowieści Są również aplikacje dla dzieci na tablet itp
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-09-2017, 23:57
nikakisiel nikakisiel jest offline
Kumotr

Lightbulb Od dziecka

Teorie przyswajania języków jednoznacznie wskazują na to, że dzieci, które miały do czynienia z językiem obcym od małego mają o wiele większą swobodę w posługiwaniu się nim i łatwiej im go opanować. To dlatego, że mózg małego dziecka przyswaja zasady języka nieświadomie i potrafi intuicyjnie używać ich (np. nie musi uczyć się gramatyki, bo umiejętność posługiwania się nią przychodzi mu naturalnie)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-10-2017, 10:15
KarolinaW2 KarolinaW2 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja osobiście staram się uczyć moje dzieci j. angielskiego przez zabawę. Oglądanie śmiesznych bajek oraz organizować zabawy i konkursy z użyciem angielskiego. Czasami wplatamy w rozmowę poznane słówka ale bez jakiegoś nacisku, że musimy. Dzieci chętnie same używają nowo poznanych zwrotów i się z tego powodu cieszą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-04-2017, 11:57
mikaozga mikaozga jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Gdańsk
Smile Język obcy dla dzieci

Małe dzieci, średnio do 4-5 roku życia, mają niezwykłą łatwość przyswajania języków. W przeciwieństwie do starszych dzieci, młodzieży czy dorosłych, małe dzieci "chłoną" nowy język. Mają one zdolność, tzw. language acquisition, która polega na bezwysiłkowym i nieświadomym przyswajaniu nowego języka. Dzieci uczą się kolejnego języka nie jak języka obcego, tylko chłoną go w taki sam sposób jak język ojczysty. Niestety z wiekiem na umiejętność bezpowrotnie zanika.
Uważam, że należy korzystać z tej niezwykłej umiejętności małych dzieci. Już na start potrafią porozumieć się w 2 (lub wiecej) językach. Czemu im tego nie umożliwić, jako rodzic, skoro samemu świetnie włada się językiem obcym?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2017, 22:06
agga090 agga090 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nie wyobrażam sobie nauki dziecka w taki sposób, bo to trochę sztuczne, ale sama, będąc mała, oglądałam Cartoon Network po angielsku i może nie nauczyłam się przy tym samego języka, ale nigdy nie miałam problemów z wymową. Także jak już parę osób napisało, polecam puszczanie dzieciom bajek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2017, 22:01
wolfen wolfen jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jeżeli chodzi o naukę bardzo małych dzieci to zastanawiam się, czy nie skończyłoby się to pomieszaniem dźwięków dwóch języków i w efekcie dziecko posiadałoby idiolekt niebrzmiący ani czysto po polsku, ani czysto po angielski (na przykład). Dla mnie jest to zbyt poważna sprawa, żeby sobie gdybać i eksperymentować na dziecku, należy sięgnąć po radę eksperta.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2017, 23:31
93cml93 93cml93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Szczerze wszystko zależy od dziecka. Bo moim zdaniem nie jest złym pomysłem uczenie małych dzieci choćby pojedynczych słów z języka obcego. W przypadku gdy każdy z rodziców jest tej samej narodowości, np. oboje są Polakami, a miejscem ich zamieszkania jest Polska, gdzie językiem jakim posługujemy się na co dzień jest właśnie polski, to edukacje takiego podstawowego angielskiego najlepiej rozpocząć dopiero gdy dziecko skończy 3 latka, gdyż wcześniej mogłoby to wprowadzić pewien niepotrzebny "zamęt" w główce maluszka, czego skutkiem mogłyby być problemy z komunikacją w języku ojczystym, np. problemy z gramatyką.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-18-2017, 14:53
jstrehl jstrehl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dużo na pewno zależy od samego dziecka, ale nie jest to zły pomysł. Jak byłam mała, uwielbiałam np. na wakacjach włączać sobie bajki w obcym języku i o ile nie zawsze wszystko rozumiałam, to jednak było to coś nowego. Teraz też wiele programów oglądam po angielsku. Uważam jednak, że nie powinno się dziecka przymuszać - jeżeli nie lubi języków obcych i wyraźnie woli posługiwać się jednym, to trzeba dać spokój.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2017, 22:37
luberdamaria21 luberdamaria21 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Według mnie jeżeli jedno z rodziców nie jest obcokrajowcem to mówienie do niego w dwóch językach jest bardzo nienauralne, co więcej z tego co wiem dzieci zwłaszcza na początku to bardzo stresuje, bo nie wiedzą w jakim jęzku mają mówić( osobiście znam taki przypadek dziecka z rodziny dwujęzycznej). Natomiast, bardzo dobrym pomysłem jest uczenie dziecka od najmłodszych lat języka obcego, bo jak wiadomo dzieci szybciej się uczą
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2017, 09:24
agarze agarze jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moje 2,5 letnie dziecko czesto oglada bajki np w języku angielskim, hiszpańskim czy rosyjskim i wdraża to, czego sie nauczyło w życie codzienne. Na przykład gdy maluje rysunek, wskazuje na fioletowa kredke i mówi "mamo to jest purple", albo na do widzenia mowi "do swidania" umie tez liczyc po angielsku, jestem pod wrażeniem tego jak dzieci łatwo chłoną języki obce szczegolnie gdy sie ich nie zmusza do tego i nauka jest poprzez zabawę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.