Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-06-2017, 16:10
andrut91 andrut91 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Myślę, że jesli już czytać słowniki, to tematyczne. Z ogólnymi jest ten problem, że albo są one zbyt ubogie (nie nauczymy się wielu nowych słów), albo zbyt obszerne (myślę, że większość kończyłaby na literce A). Warto natomiast uczyć się ze słowników tematycznych, specjalistycznych - mi osobiście najbardziej odpowiada forma zapisywania słówek i ich odpowiedników na karteczkach i uczenia się z fiszek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-06-2017, 20:24
aleksandra23 aleksandra23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie to nie jest przesada Czasami przychodzi mi do głowy słowo, bądź po prostu gdzieś je przeczytam i nie wiem, co ono znaczy. Wtedy otwieram słownik i sprawdzam. A jak już otworzę, to czytam kolejne hasła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2017, 23:26
93cml93 93cml93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wielokrotnie miałam ochotę ot tak sobie poczytać słownik, ale niestety zawsze wychodziło tak, że zaglądałam do niego jedynie z potrzeby znalezienia jakiegoś słówka przez nawał różnych obowiązków. Choć nadal liczę na to, że w końcu uda mi się do takiej wolnej lektury zebrać Bo generalnie sądzę, że czytanie słowników nie jest przesadą, a wręcz przeciwnie, jest to bardzo dobrym pomysłem! Szczególnie gdy ktoś ma pamięć wzrokową, to wtedy zawsze coś w głowie zostanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2017, 13:22
magvikwoj magvikwoj jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Czytanie słowników - przesada?

Wiem, że niektórym osobom wydaję się to dziwne, ale ja też chętnie czytam słowniki i to bardzo często. Znajduję tam sobie jakieś dziwne albo śmieszne słowa. Polecam też słownik obrazkowy DUDEN OXFORD, tam to dopiero można sobie poczytać i zdać sprawę ile jeszcze jest słów, które możnaby się nauczyć. Tak jako ciekawostki i nie tylko. Każda mała cząstka maszyny, urządzenia, człowieka czy zwierzęcia jest tam opisana.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2017, 13:34
ewamewa ewamewa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że jest to super zwyczaj! Poszerzanie zasobu swojego słownictwa nikomu nie zaszkodzi, a wręcz odwrotnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2017, 13:57
zznn zznn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że to dobra metoda. Często zapamiętuję jakieś ciekawe słówka ze słownika szukając czego innego. Moim zdaniem przesadą byłoby uczenie się po kolei każdego hasła, ale może niektórym to odpowiada.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2017, 17:21
damianolszewski damianolszewski jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Marysin
Domyślnie

Sam czasem w nudne dni czytam słownik - warto dla samego kontaktu z językiem, a często i człowiek "przypadkiem" się czegoś nauczy.

Ostatnio edytowane przez Czapa95 : 09-09-2017 o 14:32. Powód: Interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2017, 23:35
Gladys_Dreams's Avatar
Gladys_Dreams Gladys_Dreams jest offline
Kumotr

Domyślnie

Czytając tak wiele różnych opinii na ten temat nachodzi mnie taka refleksja - osobiście we wczesnych latach gimnazjum (jeszcze jak internet nie był tak ogólnodostępny ) miałam często takie "fazy" na czytanie słowników. Czy to był wyrazów obcych, czy angielsko-polski/polsko-angielski. Jak się ma ciekawie w głowie to ze wszystkiego da się zrobić przyjemną lekturę!
Na studiach po wydaniu ponad stu złotych na cambridge'owskie tomisko - czytało się to, poniekąd, też przyjemnie. Tak jak wiele osób mówi - szuka się jednego terminu a potem, metodą wężyka, zagląda się na co raz to inne i czasami wynosi się coś nowego! Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.