Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-07-2017, 01:25
wangyang wangyang jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Wydaje mi się także, że idea uproszczenia znaków nie wzięła się znikąd. Wiem, że Chińczycy już na początku XX w. chcieli uprościć swoje pismo, istniały także pomysły całkowitego zlikwidowania znaków, przejścia na inny system językowy itp., ale oczywiście było to niemożliwe. Więc chociaż reforma uproszczeniowa została przeprowadzona, tak jak została, to sam fakt jej przeprowadzenia jest historycznie uzasadniony.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-07-2017, 18:26
Gudai Gudai jest offline
Kumotr

Domyślnie

Będąc w Chinach i ucząc się tam języka wszyscy nauczyciele uczyli nas znaków uproszczonych. Tak było w podręcznikach i tak nas uczyli. Jeżeli ktoś chciał zdawać HSK 6 (ja uczyłam się do HSK 5) to wtedy mieli osobne zajęcia ze znaków tradycyjnych, ale było to traktowane bardziej jako ciekawostka, niż jako coś obowiązkowego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-18-2017, 22:13
michalzacharjasz michalzacharjasz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Gudai Pokaż post
Będąc w Chinach i ucząc się tam języka wszyscy nauczyciele uczyli nas znaków uproszczonych. Tak było w podręcznikach i tak nas uczyli. Jeżeli ktoś chciał zdawać HSK 6 (ja uczyłam się do HSK 5) to wtedy mieli osobne zajęcia ze znaków tradycyjnych, ale było to traktowane bardziej jako ciekawostka, niż jako coś obowiązkowego.
Z tego co wiem to na hsk nie ma tradycyjnych. Chyba, że kiedyś były.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2017, 23:22
gaoxia gaoxia jest offline
Kumotr

Domyślnie różnorodność poziomów HSK

Zgadzam się z przedmówcami. HSK od 1 do 4 to minimum z minimum jeśli chcemy cokolwiek wydukać po chińsku. HSK 5, a szczególnie 6 bardziej przypomina walkę z czasem niż z trudnością językową, tym bardziej, jeśli egzamin piszemy na komputerach, ponieważ czas przeznaczony na konkretne części jest sterowany przez system i egzaminowany, jeśli nie zdążył w czasie wykonać wszystkich zadań, nie ma możliwości powrotu.
Zdającym HSK 5 i 6 polecam zaopatrzenie się w największą możliwą ilość książek z testami, ponieważ wydawnictwo wydawnictwu nierówne i różnice w trudności testów pomiędzy nimi są ogromne. Chyba nikt nie chce robić łatwych testów przed egzaminem, a na nim się załamać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2017, 10:56
Patrycja531 Patrycja531 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja planuję teraz w najbliższym czasie zdawać HSK. To na jakim poziomie zdawać ten egzamin zależy głównie od tego, do czego nam on będzie potrzebny. Jeżeli chce się jechać na stypendium do Chin np. tylko na pół roku, to lepiej nie zdawać go na wyższym poziomie niż 3. Jest tak dlatego, ponieważ chińska strona pośrednicząca, jeżeli stwierdzi, iż umiemy chiński na bardzo dobrym poziomie, to nie zgodzi się na nasze półroczne stypendium. Zamiast tego może nam zaproponować tam od razu robienie studiów, które zajmą więcej czasu niż pół roku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.