Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-21-2020, 22:05
Ling23 Ling23 jest offline
Kumotr

Post Lingwistyka stosowana UAM a germanistyka

Witam,
niedługo ruszają zapisy na studia. Waham się między lingwistyką stosowaną( wiodący niemiecki- angielski) oraz germanistyka na UAM. Niemiecki znam dosyć dobrze na poziomie B2/C1, a angielski troche gorzej- B1/B2. Czy warto iść na lingwistykę? W przyszłości chciałbym zostać tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego, a angielski znać na poziomie CAE. Wybrać w takim układzie filologię germańską czy lingwistykę? Wiem ze to nie jest tylko nauka języków, ale też językoznastwo itp. Tylko potrzebowałbym porady co byłoby dla mnie lepsze, bo słyszalem ze na lingwistyce niemieckiego jest bardzo duzo, a angielskiego zbyt mało. Ktoś mi doradzi?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-22-2020, 21:32
bfree bfree jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

To są bardzo fajne dwa kierunki i decyzji za Ciebie nikt nie podejmie. Jednak jak podajesz, wiążesz dalszą karierę z niemieckim i w tym przypadku lepiej poznać go dogłębnie na germanistyce. Angielski poznasz i tak, co najwyżej odkładasz jego bardzo dobre opanowanie na nieco dalszy okres. Jak czas pozwoli to można robić jednocześnie kurs przygotowujący do certyfikatu. Germanistyka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.