Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-04-2011, 18:54
kluska kluska jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Teatr latynoamerykański

Cześć!
Chciałabym poruszyć nowy temat, mianowicie teatr latynoamerykański. W ubiegłym roku ukończyłam iberystykę i pisałam swoją pracę magisterską z tej właśnie tematyki. Osobiście skupiłam się na twórczości Wenezuelczyka Rodolfo Santany, którego twórczość uwielbiam. Wydaje mi się jednak, iż teatr latynoamerykański jest mało znany i popularny. We mnie jednak obudziła się swego rodzaju ciekawość. Znacie i polecacie jakiegoś dramaturga latynoamerykańskiego w szczególności? Co macie do powiedzenia na ten właśnie temat?

Poza Santaną (zachęcam w szczególności do przeczytania "Mirando al tendido" i "El animador"), polecam też "120 vidas x minuto" de Gustavo Ott.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2011, 21:04
mariposa mariposa jest offline
Kumotr

Domyślnie

Polecic mogę jedynie Enrique Jardiel Poncela - w szczególnosci "Cuatro corazonez con freno y marcha atras" - dla tych którzy lubią się pośmiac albowiem jest to przezabawna komedia Niestety teatr latynoamerykański to nie jest, aczkolwiek z teatrem hiszpańskim także warto się zapoznac (nie tylko Lope de Vega!) w tym z twórczością tego właśnie autora.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2011, 14:07
adalyszkowska adalyszkowska jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

A czy wiecie może o jakichś przedstawieniach w teatrach warszawskich albo w ogóle polskich, gdzie wystawiane są sztuki latynoamerykańskie? Akurat hiszpańscy dramaturdzy jak np. Calderón są dość często wystawiani, a latynoamerykańscy?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2011, 00:59
kluska kluska jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez adalyszkowska Pokaż post
A czy wiecie może o jakichś przedstawieniach w teatrach warszawskich albo w ogóle polskich, gdzie wystawiane są sztuki latynoamerykańskie? Akurat hiszpańscy dramaturdzy jak np. Calderón są dość często wystawiani, a latynoamerykańscy?
Jakiegoś specjalnego festiwalu w tym kierunku to chyba nie ma, przynajmniej ja nic nie znalazłam... Ale czasami można na coś sie natknąć, jak szukałam materiałów do magisterki to odkryłam Teatr Barakah - co prawda dość dawno, bo w 2009 r., wystawili jedną ze sztuk Santany.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-07-2015, 22:32
kingaf kingaf jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Radzę śledzić repertuar Teatru Starego w Lubline, je dyrektorką jest absolwentka iberystyki. Myślę, że powinny tam się pojawić sztuki z kraju Cervantesa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-14-2015, 01:38
nzukowska nzukowska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niewiele wiem o teatrze latynoamerykańskim, ale na opcji z literatury związanej z dyktaturą w Argentynie przerabialiśmy dramaty Griseldy Gambaro
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.