Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-10-2018, 19:17
Beere Beere jest offline
Kumotr

Domyślnie Rozmowa kwalifikacyjna po niemiecku

Dzień dobry,

Czy możecie polecić jakieś materiały ułatwiające przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej w języku niemieckim na poziomie B1/B1? Chodzi o książki, ćzwiczenia i materiały online. Może ktoś z Was ma książkę Deutsch in der Firma wydawnictwa Hueber?

Dziękuję za pomoc!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-05-2018, 15:03
givemereason givemereason jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dzień dobry,
chodzi o rzeczywistą rozmowę kwalifikacyjną, czy sprawdzenie znajomości języka/weryfikację językową? Jeśli to pierwsze, to radzę nie nastawiać się na konkretny poziom, bo rozmowa to rozmowa i myślę, że trzeba się do niej przygotować jak najsolidniej, nie stawiając sobie za cel poziomu B1, A2 czy B2.
Mam w domu jakąś książkę do biznesowego niemieckiego, jednak aktualnie dzieli mnie od niej wiele kilometrów, więc nie mam jak w tym momencie sprawdzić tytułu. Załączam za to kilka linków, które w mojej ocenie mogą się przydać: [url]https://karrierebibel.de/vorstellungsgesprach-fragen/[/url] - opisy poszczególnych etapów rozmowy kwalifikacyjnej w niemieckiej/niemieckojęzycznej firmie, przykładowe pytania, materiały video pomagające w przygotowaniu
[url]https://www.absolventa.de/karriereguide/vor-und-nachbereitung/vorstellungsgespraech-tipps[/url] - zbiór porad dotyczący rozmowy kwalifikacyjnej.
Bądź na pewno przygotowany/a na pytania o motywację do podjęcia pracy na tym konkretnym stanowisku, opis swojej dotychczasowej ścieżki zawodowej, słabe i mocne strony, podanie sytuacji problematycznej, z której znalazłaś/eś wyjście (z autopsji).
Powodzenia!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.