Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-29-2014, 09:53
dejanira dejanira jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez paula87 Pokaż post
Zgadzam się... Ja obecnie jestem lektorem (od przypadku do przypadku tłumaczem, bo w moim kręgu zleceń za wiele nie ma), ale potwierdzam, że faktycznie firmy szukają specjalistów z j.włoskim a nie italianistów.

Miałam przyjemność popracować na stanowisku logistyka będąc w tej kwestii zielona zupełnie, ale pracę dostałam tylko ze względu na znajomości. Jak pokazano mi jakie są wymagania, to ze zwykłej rozmowy kwalifikacyjnej nie miałabym najmniejszych szans, bo po italianistyce nie spełniałam żadnego warunku (oprócz znajomości języka).

Więc jeśli ktoś nadal studiuje italianistykę, polecam rozejrzeć się za innym kierunkiem jeszcze. Ja teraz żałuję, że tego nie zrobiłam podczas studiów.
A jak oceniasz pracę na stanowisku logistyka? Radziłaś sobie pomimo braku doświadczenia i wykształcenia w tym kierunku? W moim mieście niestety nie ma za wiele ofert dla osoby ze znajomością języka włoskiego. Głównie przewija się właśnie spedycja albo księgowość.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-30-2014, 12:55
Ewelinamessina Ewelinamessina jest offline
Kumotr

Miejscowość: Messina, Gdańsk
Domyślnie

Ja niedługo kończę filologię włoską, ale żeby mieć dobrą pracę myślę, że powinnam mieć świetnie opanowany angielski i najlepiej jeszcze coś z zupełnie innej beczki np. ekonomię.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-30-2014, 14:16
Anna308 Anna308 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ekonomia, Logistyka, Zarządzanie. Filologia Włoska to za mało na polskim rynku pracy...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-02-2014, 01:51
malgosia321 malgosia321 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dodałabym jeszcze może pedagogikę jako możliwy kierunek po filologii włoskiej. Dużo uczelni na filologi oferuje specjalizację tłumaczeniową, więc wykształcenie pedagogiczne mogłoby być dobrym "dodatkiem" do zwiększenia swoich szans na runku pracy np. jako nauczyciel języka obcego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2019, 12:13
Alessandra's Avatar
Alessandra Alessandra jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Anna308 Pokaż post
a macie może jakieś propozycje na jakie studia mgr pójść po italianistyce?
Moim zdaniem opcji jest wiele. Jeśli interesuje nas potem praca w korporacji to kierunki od szeroko pojętych finansów po logistykę wydają mi się najsensowniejsze, nie mam jednak doświadczenia w zakresie finansów ani logistyki i to moje domysły. Jeśli myśli się o pracy tłumacza przysięgłego (choć to chyba długa i trudna droga), to pewnie najlepsze jest prawo lub medycyna. W pracy tłumacza (niekoniecznie przysięgłego) mogą się też przydać wszelkie inne kierunki, szczególnie techniczne. Pewnie najlepiej kierować się swoimi umiejętnościami i zainteresowaniami
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.