Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-16-2016, 09:16
izaita izaita jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Który CAT sprawdza się w praktyce? Deja Vu?

Hej,
jakiego programu najlepiej używać do tłumaczeń prawniczych? Zastanawiam się nad Deja Vu. Czy ktoś mógłby się podzielić doświadczeniami?
Dzięki!

Ostatnio edytowane przez aluba : 05-15-2017 o 13:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-24-2016, 21:40
ajack ajack jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Używałam Deja Vu i mi się ten program nie podoba. Wiele czasu zajęło mi 'ogarnięcie' go. Nie podoba mi się też szata graficzna i to, że bardzo wolno chodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-25-2016, 10:00
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez ajack Pokaż post
Używałam Deja Vu i mi się ten program nie podoba. Wiele czasu zajęło mi 'ogarnięcie' go. Nie podoba mi się też szata graficzna i to, że bardzo wolno chodzi.
Ajack, dzięki za opinię! A jeżeli nie DV, to jaki program polecasz??
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-29-2016, 01:00
Agie Agie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja osobiście polecam memoQ. Jest łatwiejszy w obsłudze, a do szaty graficznej nie mam zastrzeżeń. Wszystko w zasadzie w nim jest przejrzyste. Mniej natomiast podobała mi się praca właśnie z Deja Vu. Ktoś powyżej wymienił już główne powody, czemu ten program nie przypadł mi do gustu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-01-2016, 09:15
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Agie Pokaż post
Ja osobiście polecam memoQ. Jest łatwiejszy w obsłudze, a do szaty graficznej nie mam zastrzeżeń. Wszystko w zasadzie w nim jest przejrzyste. Mniej natomiast podobała mi się praca właśnie z Deja Vu. Ktoś powyżej wymienił już główne powody, czemu ten program nie przypadł mi do gustu.
Agie, zaczęłam z Deja Vu i jest całkiem ok! na pewno też wypróbuje demo innych programów, dla porównania...
a ad DV mam taką wątpliwość, co oznacza jak mam podpowiedź na niebiesko plus podkreślony tekst?
Dzięki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-03-2016, 22:31
joanna.burczyk joanna.burczyk jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jednak najbardziej popularny jest Trados. Jeszcze go nie używałam, ale na pewno w przyszłości chcę pójść na jakiś kurs i nauczyć się go. Wielu doświadczonych tłumaczy właśnie go poleca. W sumie to nie wiem czy jest jakaś wersja demo tego programu, bo wersja całościowa z tego co widziałam jest strasznie droga.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2016, 12:24
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez joanna.burczyk Pokaż post
Jednak najbardziej popularny jest Trados. Jeszcze go nie używałam, ale na pewno w przyszłości chcę pójść na jakiś kurs i nauczyć się go. Wielu doświadczonych tłumaczy właśnie go poleca. W sumie to nie wiem czy jest jakaś wersja demo tego programu, bo wersja całościowa z tego co widziałam jest strasznie droga.
Też słyszałam, ze najpowszechniejszym jest Trados. Ja na razie pracuję z Deja Vu i jest w miarę intuicyjny. Programy są drogie, więc warto się rozeznać przed zakupem konkretnego!

Ostatnio edytowane przez aluba : 05-15-2017 o 13:12. Powód: zdanie zaczęte od małej litery
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2016, 00:18
katmak77 katmak77 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Czy ktoś orientuje się czy istnieje wersja próbna Trados'a? Chciałabym wypróbować ten program.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2016, 20:26
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez katmak77 Pokaż post
Czy ktoś orientuje się czy istnieje wersja próbna Trados'a? Chciałabym wypróbować ten program.
Poszukaj w internecie wersje demo.

Ostatnio edytowane przez aluba : 05-15-2017 o 13:12. Powód: mała litera na początku zdania
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2016, 21:27
Krzysztof9541 Krzysztof9541 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

MemoQ jest bardzo dobrym programem, chociaż różnice między nim a DejaVu są niewielkie, przynajmniej na pierwszy rzut oka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.