Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-16-2016, 08:16
izaita izaita jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Który CAT sprawdza się w praktyce? Deja Vu?

Hej,
jakiego programu najlepiej używać do tłumaczeń prawniczych? Zastanawiam się nad Deja Vu. Czy ktoś mógłby się podzielić doświadczeniami?
Dzięki!

Ostatnio edytowane przez aluba : 05-15-2017 o 12:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-24-2016, 20:40
ajack ajack jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Używałam Deja Vu i mi się ten program nie podoba. Wiele czasu zajęło mi 'ogarnięcie' go. Nie podoba mi się też szata graficzna i to, że bardzo wolno chodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-25-2016, 09:00
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez ajack Pokaż post
Używałam Deja Vu i mi się ten program nie podoba. Wiele czasu zajęło mi 'ogarnięcie' go. Nie podoba mi się też szata graficzna i to, że bardzo wolno chodzi.
Ajack, dzięki za opinię! A jeżeli nie DV, to jaki program polecasz??
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-29-2016, 00:00
Agie Agie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja osobiście polecam memoQ. Jest łatwiejszy w obsłudze, a do szaty graficznej nie mam zastrzeżeń. Wszystko w zasadzie w nim jest przejrzyste. Mniej natomiast podobała mi się praca właśnie z Deja Vu. Ktoś powyżej wymienił już główne powody, czemu ten program nie przypadł mi do gustu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-01-2016, 08:15
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Agie Pokaż post
Ja osobiście polecam memoQ. Jest łatwiejszy w obsłudze, a do szaty graficznej nie mam zastrzeżeń. Wszystko w zasadzie w nim jest przejrzyste. Mniej natomiast podobała mi się praca właśnie z Deja Vu. Ktoś powyżej wymienił już główne powody, czemu ten program nie przypadł mi do gustu.
Agie, zaczęłam z Deja Vu i jest całkiem ok! na pewno też wypróbuje demo innych programów, dla porównania...
a ad DV mam taką wątpliwość, co oznacza jak mam podpowiedź na niebiesko plus podkreślony tekst?
Dzięki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-03-2016, 21:31
joanna.burczyk joanna.burczyk jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jednak najbardziej popularny jest Trados. Jeszcze go nie używałam, ale na pewno w przyszłości chcę pójść na jakiś kurs i nauczyć się go. Wielu doświadczonych tłumaczy właśnie go poleca. W sumie to nie wiem czy jest jakaś wersja demo tego programu, bo wersja całościowa z tego co widziałam jest strasznie droga.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2016, 18:33
aneczka3453 aneczka3453 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Program Deja Vu bardzo mi się spodobał, wydaje mi się, że ułatwia pracę tłumacza i przy jego wykorzystaniu można zaoszczędzić dużo cennego czasu

Ostatnio edytowane przez aluba : 05-15-2017 o 12:13. Powód: mała lit
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2016, 19:21
gabriw gabriw jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja także polecam Deja Vu. Ostatnio zaczęłam też pracować z Memsource i również wydaje się być w porządku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2016, 20:54
nrbt022 nrbt022 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście używam Deja Vu i mi on pasuje. Miałem okazję wypróbować również Tradosa ale Deja Vu wydaje mi się nieco mniej skomplikowany w obsłudze i jakoś w ogóle lepiej/szybciej mi się na nim pracuje. Słyszałem również dobre opinie o programie zwanym MemoQ jednakże nie miałem okazji go (jeszcze) wypróbować osobiście. Moim zdaniem jak już znasz dobrze obsługę jednego programu CAT to z powodzeniem poradzisz sobie z obsługą innych bo nie zauważyłem jakiś diametralnych różnic pomiędzy funkcjonowaniem obu programów. Myślę zatem że o wyborze oprogramowania CAT przesądzają prywatne preferencje tłumacza tak więc najlepszym wyjściem jest przetestowanie kilku programów i podjęcie decyzji który z nich najbardziej nam opowiada.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-02-2016, 21:53
irminao irminao jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja myślę, że Deja Vu na początku jest trudny, ale potem może być bardzo przydatny. Ma na pewno sporo wad, ale może usprawnić pracę, szczególnie jak się tłumaczy teksty o podobnej tematyce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.