Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-19-2012, 12:17
papier papier jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez wiedziemka Pokaż post
a znacie jakieś strony z ukraińskimi filmami, najlepiej tak, żeby nie trzeba był ściągać?
Привіт!

Znalazłem kiedyś to Forum:

[URL="http://toloka.hurtom.com/"]Forum[/URL]

i można tam znaleźć praktycznie wszystko ALE niestety trzeba ściągać przez torrenty...;-)

Życzę owocnego buszowania - z pewnością każdy znajdzie coś przydatnego dla siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-24-2012, 18:06
aleksandra2 aleksandra2 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

ja też, ja też z ukraińskim za pan brat!!!
aż się czasem wierzyć nie chce, że ktoś jeszcze nim włada
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-25-2012, 10:20
MaLaRTa MaLaRTa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez aleksandra2 Pokaż post
ja też, ja też z ukraińskim za pan brat!!!
aż się czasem wierzyć nie chce, że ktoś jeszcze nim włada
ale jest nas coraz, coraz więcej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-21-2012, 14:07
dariadebska dariadebska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez olakubiec Pokaż post
Ja używam takiego obszernego:
[url]http://www.empik.com/wielki-slownik-polsko-ukrainski-ukrainsko-polski-z-rozszerzona-terminologia-wspolczesnego-biznesu-stanislaw-domagalski,prod5200188,ksiazka-p[/url]
zawiera zwroty i tematyczne, i takie ogólne, bardzo mi się przydał w trakcie praktyk w biurze tłumaczeń.
A czasami wspomagam się takim małym, bodajże Domagalskiego, ale nie jest tak dobry.

Jeśli chodzi o ten słownik to mam duże wątpliwości... Jakoś na razie za bardzo mi się nie przydał. No ale nie ma nic podobnego w polskich księgarniach niestety.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2012, 11:37
j.ochalska89 j.ochalska89 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Witam, co prawda jestem Anglistką, jednak mieszkam w Przemyślu w związku z czym kontakt z językiem ukraińskim mam od dziecka. Odwiedzam tez często ukochany Lwów. Zastanawiam się nad rozpoczęciem nauki języka ukrainskiego, który jest dośc istotny w tym regionie. Czy jest tu może ktoś z poludniowo-wschodniej Polski kto pracuje z Ukraińskim? Jesli tak to w jakim charakterze? jak zabrać się do nauki ukrainskiego? czy warto pojsc na studia chociazby tylko licencjackie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2012, 11:54
idalia idalia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Witajcie Ukrainiście! Ja również mam do czynienia z tym pięknym językiem naszych wschodnich sąsiadów, zatem chcę należeć do tego szacownego grona ludzi, którzy nim władają.
Jeśli chodzi o pytanie mojej przedmówczyni o naukę języka ukraińskiego - wydaje mi się, że studia ukrainistyczne na pewno nauczą Cię języka, z całą pewnością będziesz miała szansę się osłuchać, ponieważ większość zajęć jest prowadzona w tym języku już w drugim semestrze (przynajmniej tak było u mnie). Ale musisz mieć świadomość, że studia filologiczne, to również cała masa różnych, niekiedy dziwnych i mało praktycznych przedmiotów, które musisz zaliczyć, a niekoniecznie pomagają one w nauce ukraińskiego. Może zatem watro pomyśleć też o jakimś kursie językowym?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-14-2012, 15:35
j.ochalska89 j.ochalska89 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez idalia Pokaż post
Witajcie Ukrainiście! Ja również mam do czynienia z tym pięknym językiem naszych wschodnich sąsiadów, zatem chcę należeć do tego szacownego grona ludzi, którzy nim władają.
Jeśli chodzi o pytanie mojej przedmówczyni o naukę języka ukraińskiego - wydaje mi się, że studia ukrainistyczne na pewno nauczą Cię języka, z całą pewnością będziesz miała szansę się osłuchać, ponieważ większość zajęć jest prowadzona w tym języku już w drugim semestrze (przynajmniej tak było u mnie). Ale musisz mieć świadomość, że studia filologiczne, to również cała masa różnych, niekiedy dziwnych i mało praktycznych przedmiotów, które musisz zaliczyć, a niekoniecznie pomagają one w nauce ukraińskiego. Może zatem watro pomyśleć też o jakimś kursie językowym?
Dziękuje za odpowiedź No własnie, jestem na 5 roku fillogii angielskiej i wiem jak frustrujące bywa uczenie się niepraktycznych rzeczy..;/ i mimo, że dzięki silnej woli i determinacji, języka można się świetnie nauczyć na różnych kursach, jednak papier to papier..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-04-2012, 11:07
martamiedla martamiedla jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez j.ochalska89 Pokaż post
Witam, co prawda jestem Anglistką, jednak mieszkam w Przemyślu w związku z czym kontakt z językiem ukraińskim mam od dziecka. Odwiedzam tez często ukochany Lwów. Zastanawiam się nad rozpoczęciem nauki języka ukrainskiego, który jest dośc istotny w tym regionie. Czy jest tu może ktoś z poludniowo-wschodniej Polski kto pracuje z Ukraińskim? Jesli tak to w jakim charakterze? jak zabrać się do nauki ukrainskiego? czy warto pojsc na studia chociazby tylko licencjackie?
Jasne,że warto! Jeśli jesteś po jednej filologii większość abstrakcyjnych przedmiotów będziesz miała przepisane, więc pozostanie Ci tylko piękny przedmiot : Praktyczna Nauka Języka Ukraińskiego ( PNJU) oraz Literatura ukraińska. Na ukrainistyce nikt nikomu nie utrudnia życia i jeśli są to drugie studia : wszystko jest o wiele łatwiejsze
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2012, 15:47
laulima laulima jest offline
Kumotr

Domyślnie

Witam, również jestem ukrainistką z sympatią nie tylko do języka, ale wszystkiego co ukraińskie. Chętni przyłączę się do tego grona. A studia polecam, mają w sobie to "coś".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2012, 16:02
Alex72 Alex72 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Co prawda jestem rusycystka ale z wielka chęcią się przyłącze. Od kilku miesięcy próbuje się nauczyć ukraińskiego, nie mam problemów z rozumienie czy czytaniem... a z mówieniem. Próbowałam znaleźć kogoś kto udziela korepetycji z tego pięknego języka jednak w K-ce o to trudno. Może jednak ktoś może mi kogoś polecić?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.