Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-05-2017, 17:44
ania.wesolowska ania.wesolowska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Polecam portal [url]www.e-tłumacze.net[/url]. Czasami można znaleźć tam ciekawe oferty tłumaczeń pisemnych jak i ustnych.

Jeśli chodzi o to, gdzie lepiej zaczynać, uważam że najpierw warto zatrudnić się w biurze tłumaczeń i zdobyć doświadczenie. Mianowicie zobaczyć jak pracują inni tłumacze, z jakich urządzeń korzystają. Poza tym, wykonane tłumaczenia są sprawdzane przez weryfikatora, więc nie ciąży na nas całkowita odpowiedzialność.

Ostatnio edytowane przez ewelina1610 : 06-11-2017 o 21:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-06-2017, 20:58
Izabela Ewa Izabela Ewa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez klaudiab Pokaż post
A co myślicie o zatrudnieniu w biurze tłumaczeń, ale nie na stanowisku tłumacza stacjonarnego, tylko np. koordynatora projektów?
Byłam niedawno na rozmowie o pracę w biurze tłumaczeń właśnie na takim stanowisku i właściciel biura, owszem, dawał możliwość tłumaczenia dla klientów, ale po godzinach. Czyli po 8 godzinach zarządzania zleceniami można wziąć do domu coś do przetłumaczenia, ale gdzie tu czas na życie prywatne? Wydaje mi się, że to działa na zasadzie albo albo: rozwijasz się jako tłumacz lub jako koordynator. Chyba że nie potrzebujesz snu, jedzenia ani życia rodzinnego/towarzyskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-08-2017, 18:02
lakomikm lakomikm jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez paulina24 Pokaż post
No właśnie, gdzie ogłaszacie swoje usługi tłumaczeniowe? Znalazłam coś takiego jak Oferia, gdzie jeszcze można się ogłosić? Myślę o szukaniu zleceń na własną rękę bo widzę, że ciężko o zatrudnienie w biurze.
Ja miałam swoją własną stronę internetową, którą miałam bardzo dobrze wypozycjonowaną, bo w sumie chyba była jedną z pierwszych, na której reklamował się język hiszpański w mojej okolicy. Teraz konkurencja w internecie jest olbrzymia, więc pewnie dużo ciężej jest się wypromować. Niemniej nie jest to niemożliwe, nie trzeba się ogłaszać jedynie na stronach z tłumaczeniami, można spróbować OLX, portale z korepetycjami (e-korepetycje, korepetycje24, ekorki itp.). Z tych takich portali typowo tłumaczeniowych to mam konto na jednym, ale nawet nie pamiętam na którym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-08-2017, 22:44
paulina24 paulina24 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wilkowice
Domyślnie

Ciężko zdobyć prace w biurze tłumaczeń bez doświadczenia. Myślę, że jeśli jest taka możliwość to warto spróbować tłumaczeń na własną rękę. Na pewno nie jest łatwo też znaleźć zlecenia, ale trzeba próbować. Przecież każdy kiedyś musi zacząć

Ostatnio edytowane przez ewelina1610 : 06-11-2017 o 21:29. Powód: Interpunkcja, na forum używamy polskich znaków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-05-2018, 04:35
MartaM_ch MartaM_ch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że to zależy czego oczekujemy. Dzięki pracy w biurze będziemy mieli okazję na zobaczenie wyraźnie swoich błędów (korekta) i podszkolenie swojego warsztatu, jednak nie będziemy niezależni. Praca na własną rękę da nam niezależność, ale i zmusi nas samodzielnie do szukania klientów oraz dbania o każdy szczegół tłumaczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2019, 14:52
wojkam wojkam jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Biuro tłumaczeń na starcie pozwoli ci się rozwinąć. Może nie jesteśmy swoimi własnymi szefami, ale mamy w miarę stabilną sytuację finansową.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-05-2019, 09:47
kingazyg kingazyg jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Czy pracował ktoś z was przez serwis turbotłumaczenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2019, 11:43
nataliasetlak33@gmail.com nataliasetlak33@gmail.com jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że lepiej zacząć od biura tłumaczeń. Tam zawsze ktoś pomoże, poprawi. Po jakimś czasie można spróbować też jako freelancer, mając już pewne doświadczenie. Bądźmy szczerzy, nikt po studiach nie jest od razu zdolny do samodzielnej pracy, jeszcze wiele nauki przed nami..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-13-2019, 16:29
morawka morawka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się że najlepiej zacząć w biurze tłumaczeń, ale zmierzać w kierunku pracy jako freelancer. Można też zacząć jako tłumacz w jakiejś dużej korporacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2019, 09:35
Magnolia12 Magnolia12 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez paulina24 Pokaż post
To jest dobre pytanie. Gdzie ogłaszacie swoje usługi tłumaczeniowe? Znalazłam coś takiego jak Oferia, gdzie jeszcze można się ogłosić? Myślę o szukaniu zleceń na własną rękę bo widzę, że ciężko o zatrudnienie w biurze.
Ja też chciałabym się dowiedzieć, gdzie ogłaszać swoje usługi tłumaczeniowe i gdzie szukać zleceń.
Jak do tej pory, znalazłam stronę Jooble, gdzie takie oferty się pojawiają. Macie jeszcze inne strony, na które zaglądacie?

Jeśli chodzi o szukanie ofert na własną rękę, to wydaje mi się, że dobrze jest utrzymywać kontakty z ludźmi z danego kraju, którzy mieszkają w Polsce, gdyż mogą podsyłać zlecenia np. od swoich znajomych prowadzących biznes. Czy też uważacie, że to może być przydatne w pracy tłumacza?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.