Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-11-2019, 11:31
nataliasetlak33@gmail.com nataliasetlak33@gmail.com jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zaczęłam uczyć się niemieckiego od 19 roku życia, gdy pojechałam do Niemiec do pracy. Wcześniej nie miałam z nim kontaktu bo w szkołach zawsze uczyłam się francuskiego jako drugiego języka. Po tym wyjeździe i po podłapaniu podstaw tego języka, zdecydowałam się na studia dwujęzykowe z niemieckim jako drugim językiem od podstaw. Obecnie jestem na 3 roku i po tych wymagających latach nauki mogę powiedzieć, że już raczej się dogadam w tym języku, co bardzo mnie cieszy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2019, 08:59
milenapodsiadlo milenapodsiadlo jest offline
Kumotr

Domyślnie

Uczę się już 10 lat i chociaż byłabym w stanie dogadać się w tym języku i kończę właśnie studia językowe związane także z niemieckim, nie jestem zadowolona z mojego poziomu niestety.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-04-2019, 18:37
Sylwia9191 Sylwia9191 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zaczęłam w wieku 9 lat. Najpierw prywatnie, a od 13 roku życia w Instytucie austriackim aż do matury. Nigdy nie przykładałam się do nauki języka jakoś szczególnie, więc tyle ile wyniosłam z zajęć tyle miałam w głowie. Potem miałam na studiach przerwę czteroletnią. Następnie postanowiłam wyjechać na Erasmusa do Niemiec, więc z powrotem zaczęłam się uczyć, trochę już bardziej na poważnie. Jednak wyjazd dał mi najwięcej. Tam tylko na początku wzięłam kurs językowy , a potem to już nauka pośród Niemców. Po paru miesiącach już się nie czułam jak w obcym kraju. Oprócz takiego języka codziennego i specjalistycznego, czyli medycznego nauczyłam się także słówek i zwrotów związanych z założeniem konta w banku, zameldowaniem się, kontaktem z lekarzami (bo trochę się pochorowałam), kontaktem z kasą chorych itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-11-2019, 10:06
magdamic magdamic jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Szczerze mówiąc mimo długiej nauki nadal nie jestem z siebie zadowolona. Jestem jedną z najlepszych studentek na swojej uczelni, dobrze rozumiem przekazywane mi treści jednak w momencie gdy muszę odpowiedzieć mieszam konstrukcję i robię tak zwane "yyyy" przez co brzmię minimum jak osoba początkująca. Myślę, że to kwestia blokady oraz tego że nie miałam okazji przebywać na terenie państwa niemieckojęzycznego przez co nie miałam kontaktu z "żywym językiem". Zamierzam w tym roku wyjechać na wymianę studencką lub do pracy i wierzę, że dzięki temu rozwinę swoja mowę do przyzwoitego poziomu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2019, 18:34
przygodaaga przygodaaga jest offline
Kumotr

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Ja podobnie jak większość zaczełam naukę niemeickiego w klasie czwartej podstawówki. I była to miłość od "pierwszego wejrzenia". I trwa do dzisiaj Bardzo chłonęłam ten język, a jego nauka sprawiała mi ogromną przyjemność. W międzyczasie brałam udział w konkursach. Wszystko to spowodowało, że postanowiłam swoje życie połaćzyć z tym językiem. I w taki oto spsób studiuję dzisiaj germanistykę Mam nadzieję tylko, że zapał i motywacja do tego języka nie opuszczą mnie nigdy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-24-2019, 19:23
GosiaKwasniak GosiaKwasniak jest offline
Kumotr

Domyślnie

Z niemieckim mam kontakt już ponad 20 lat i i jest to work in progress😉
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki