Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-30-2016, 21:14
m_grden@wp.pl m_grden@wp.pl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja z kolei przez kilka miesięcy przebywałam w Hiszpanii w ramach odbywania praktyk z Erasmusa i pobyt ten tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że to idealny kraj dla mnie
Czy obnażył też pewnego rodzaju trudności i niedogodności życia w Hiszpanii? Z pewnością, ale myślę, że tak dzieje się za każdym razem, gdy tylko pozostaniemy w danym miejscu nieco dłużej niż na wakacje i przyjdzie nam załatwić coś bardziej skomplikowanego niż zamówienie obiadu w knajpie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-31-2016, 11:44
stychcbgb stychcbgb jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przez jakiś czas mieszkałam w Kairze, Egipt. Raz było lepiej, raz gorzej, ale bardzo dobrze wspominam tej kraj.
Ludzie tam mają całkiem inne podejście do życia. Oczywiście wiadomo, ze będąc tam tęskniłam z Polską, bo jednak to tutaj się urodziłam i wychowałam i tutaj mieszka moja rodzina. Myślę jednak, że gdy tylko nadarzy się okazja to z chęcią wrócę w tamte strony. Może zostanę na dłużej, może tylko odwiedzę znajomych, ale jedno jest pewne - wrócę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2016, 15:47
szczupakowskai szczupakowskai jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja miałam możliwość przebywania w Danii przez rok i muszę przyznać, że było to bardzo ciekawe doświadczenie, szczególnie jeśli posiada się zacięcie skandynawistyczne. Najbardziej szokującym było dla mnie odkrycie, że ten znany w Polsce utopijny obraz Danii (i w ogóle Skandynawii) tak naprawdę nie jest do końca prawdziwy. Okazało się, że mieszkańcy najszczęśliwszego kraju na świecie nie mają wcale tak idealnego życia. Myślę, że duńska mentalność i społeczeństwo mogłyby być tematem wielu prac naukowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-25-2018, 15:04
MartaM_ch MartaM_ch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mieszkam kilka lat w Chinach. Uważam, że warto wyjechać na pewien czas, poznać świat i inne nabrać innego spojrzenia na rzeczywistość.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-28-2018, 18:35
InaA InaA jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę że gdy wyjeżdżamy gdzieś na dłużej, to bardzo duże znaczenie ma nasza znajomość języka obcego. Mnie rodzice zabrali do Anglii gdy kończyłam podstawówkę. Co prawda wcześniej uczyłam się angielskiego w szkole, ale moja znajomość tego języka była bardzo niska i bardzo ciężko było mi się odnaleźć w obcym kraju. Takie doświadczenie jest niesamowicie stresujące i chociaż bardzo rozwija umiejętności językowe, to uważam że nie warto się rzucać na głęboką wodę, jeżeli nie będziemy mieli wystarczającego oparcia na miejscu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2018, 19:41
givemereason's Avatar
givemereason givemereason jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mieszkałam przez rok w Niemczech, aktualnie mieszkam od kilku miesięcy we Francji. W obydwu przypadkach chodzi o wymiany studenckie, pierwszą wspominam świetnie - bardzo dużo mi dała, zarówno językowo, jak i naukowo, towarzysko, podróżniczo. Aktualny rok za granicą (tyle planuję zostać) ocenię, gdy się skończy, jednak już teraz stwierdzam, że we Francji (a może tylko w Paryżu) jest inaczej. Jakby mniej przyjaźnie, niż w Niemczech, gdzie wszyscy byli niesamowicie uprzejmi, pomocni, tu jest społeczność raczej hermetyczna, panują specyficzne zasady, administracja jest - z mojego punktu widzenia - gorzej rozplanowana, bardziej chaotyczna.
W obydwu przypadkach jechałam z bardzo dobrą znajomością języka, celem szlifowania jej na miejscu. Nie wyobrażam sobie mieszkania w kraju, którego języka (więc tym bardziej kultury, która bardzo wyraża się poprzez język właśnie) nie znam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2018, 21:52
Foviful Foviful jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi udało się wyjechać do Rumunii w ramach programu Erasmus+ i cudownie wspominam ten czas. Spędziłam pół roku w Alba Iulii studiując i ciesząc się życiem studenta. W akademiku miałam styczność z przedstawicielami różnych krajów i wszyscy mówiliśmy po angielsku, więc podszlifowałam również język w mowie. Rumunia jest tak naprawdę pięknym krajem, są tam zjawiskowe góry i cudowne morze Czarne. Dzięki tej podróży wyzbyłam się stereotypów takich jak np. każdy Rumun to Cygan i brudas.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-12-2018, 14:23
datryba datryba jest offline
Podszyszkownik

Maiłem okazję przez kilka miesięcy mieszkać w Danii i muszę przyznać, że było to interesujące i owocne doświadczenie, szczególnie, gdy ktoś uczy się języka. Można bardzo wiele tego, co się wie z teorii bądź się zasłyszało zweryfikować w rzeczywistości, dlatego uważam, że zawsze warto podjąć się takie wyjazdu, choćby trochę dłuższego niż tylko tygodniowe wakacje w danym miejscu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-26-2019, 17:29
blancheneige's Avatar
blancheneige blancheneige jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Hiszpania

Ja studiowałam dwa lata w Hiszpanii, w ramach Erasmusa. Ogólnie wspominam te lata jako najlepszy okres w moim życiu, jednak bardzo tęskniłam za domem i rodziną. Na uczelni czasami uczułam się jak kosmitka, szczególnie na zajęciach gdzie byłam jedynym obcokrajowcem. Przez moją typowo słowiańską urodę, gdzie nie weszłam to ludzi od razu zaczynali mówić do mnie po angielsku, a ja bardzo dobrze znam hiszpański Pamiętam również, że na początku brakowało mi polskich produktów, nie mogłam się przyzwyczaić do dziwnych hiszpańskich poduszek, ani to tego, że o 8 rano wciąż jest ciemnio, ale wszystko to była kwestia czasu, teraz wręcz jest na odwrót, w Polsce brakuje mi hiszpańskich rzeczy. Myślę, że mogłabym zamieszkać tam na stałe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2019, 11:30
jjankowski18 jjankowski18 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mieszkałem i pracowałem około rok w Wielkiej Brytanii i z perspektywy czasu uważam ten pobyt za bardzo owocny. Bądź co bądź jest to kraj gdzie spotyka się wiele kultur, często bardzo odrębnych od siebie. Dzięki temu można poznać wielu wspaniałych ludzi i ich obyczaje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.