Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-23-2019, 10:23
Waleria_P Waleria_P jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ustalam ile czasu maksymalnie mogę poświęcić na jedno zadanie, żeby za bardzo nie rozwlekać i nie zabierać się za inne rzeczy w tym samym czasie. Jak uda się skończyć wcześniej, tym lepiej, poza tym jak wiem że w nadchodzącym tygodniu będzie sporo pracy to staram się już w weekend przemyśleć co jest najważniejsze i kiedy powinno być zrobione.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2019, 11:35
kamila0503 kamila0503 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zazwyczaj spisuję wszystko na kartce co mam do zrobienia i się tego trzymam. A o The Pomodoro Technique® nie słyszałam. Brzmi interesująco. Muszę wypróbować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2019, 15:18
UrszulaP UrszulaP jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Stworzenie listy zadań i ustalenie priorytetów. Przeważnie najpierw to, co ma najbliższy deadline.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-24-2019, 12:51
marslo97 marslo97 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zapisuje wszystko co mam zrobić danego dnia lub do kiedy i staram się ustalić priorytety, około 3, bo tyle jest ponoć najlepiej, a jeśli uda się więcej - to spoko
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2019, 23:03
kokish's Avatar
kokish kokish jest offline
Kumotr

Domyślnie

Organizacja swojego czasu to moja największa zmora, ale jakoś staram się sobie z nią radzić poprzez prowadzenie "bullet journal" - w wielkim skrócie, jest to własnoręcznie wykonany kalendarzo-planer, ze specjalną techniką oznaczania rzeczy, które powinniśmy wykonać. Zachęcam do obejrzenia filmiku Rydera Carrola, twórcy owego systemu - [url]https://www.youtube.com/watch?v=fm15cmYU0IM[/url]. Nie dość, że ta metoda zdecydowanie u mnie się sprawdza, bo odhaczenie danej rzeczy jako "zrobione" sprawia satysfakcję i motywuje do tego, by takich "niezrobionych" zadań było jak najmniej, to jeszcze moje bullet journale są zawsze kolorowe i pełne rozmaitych naklejek. To dosyć terapeutyczne, gdy jestem tylko ja, moje kolorowe zakreślacze i kaligrafia Ale oczywiście wystarczy zwykły długopis i notes w kratkę (chociaż najpopularniejszy jest ten w kropki), ważniejszy od estetycznego wyglądu jest sam mechanizm.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2019, 09:31
paulinatryc paulinatryc jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mi bardzo pomaga prowadzenie kalendarza, tam zapisuje wszystkie zadania i staram je sobie poukładać w kolejności. Na naukę przeznaczam określoną ilość czasu i odkładam telefon, całkowicie. Nic tak nie rozprasza jak powiadomienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.