Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Języki romańskie
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-08-2018, 13:54
FloraP FloraP jest offline
Kumotr

Domyślnie

Znajomosc laciny moze sie okazac przydatna poniewaz jezyk francuski to jezyk wywodzacy sie z laciny takze znajomosc laciny to wiedza na temat zrodel jezykow romanskich. Mysle ze zaawansowana znajomosc tego jezyka jest zalecana ale nie jest wymogiem i wystarczajaca jest podstawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-11-2018, 13:18
juliaab3 juliaab3 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem łacinę można traktować jako pewnego rodzaju uzupełnienie. Można zaobserwować dużo podobieństw zarówno w samych językach romańskich jak i w naszym ojczystym języku. Nauka łaciny przypomniała mi gramatykę polską i uświadomiła jak wielki wpływ miał ten język na inne języki oraz kulturę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2018, 17:39
alicjusz alicjusz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moja przygoda z łaciną trwa już od liceum, gdzie miałam ją jako przedmiot w szkole (rozszerzenie biol-chem, dodatkowo łacina). Mieliśmy do czynienia z nauką przyjemnych rzeczy - pierwiastków chemicznych, przysłów itd. Później weszła gramatyka i słownictwo, nie było już tak przyjemnie Ale to wlaśnie łacina spowodowała, że zaczęłam się pasjonować językami romańskimi. Jestem zachwycona, jak mocno łacina może pomagać w ich nauce. Głównie to, że pomaga nam kojarzyć słówka. Mam wręcz wrażenie, że kto liznął trochę łaciny, już nie musi się tak bardzo przykładać
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.