Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-03-2019, 13:28
OlgaJakubowska22 OlgaJakubowska22 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez paulajelly Pokaż post
Od czego zacząć czytanie książek po angielsku? Jak czytać po angielsku, aby rzeczywiście się czegoś nauczyć?
Najlepiej zacząć od czegoś co już się zna lub czytało po polsku. Jeżeli nie lubisz czytać dwa razy tego samego warto zacząć od czegoś co Cię interesuję. Nie ma jednej zasady/książki idealnej dla początkujących. Niektóre gatunki są z zasady prostsze językowo od drugich, dlatego też nie zaczynałabym na twoim miejscu od high fantasy ponieważ połowę książki spędzisz ze słownikiem w rękach.
Osobiście bardzo rzadko sprawdzam słówka w słowniku, uważam, że lepiej wydedukować jego znaczenie z kontekstu (o ile się da).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2019, 13:34
aleksandra266 aleksandra266 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez paulajelly Pokaż post
Od czego zacząć czytanie książek po angielsku? Jak czytać po angielsku, aby rzeczywiście się czegoś nauczyć?
Ja polecam czytanie znanych już książek po angielsku- np. moją absolutnie ulubioną serią był Harry Potter (czytałam każdą część dobre 4-5 razy ), dlatego czytanie oryginału nie sprawiło mi większej trudności, bo wiedziałam, o czym dokładnie jest. Oczywiście o ile wszystkie twoje ulubione książki nie są autorstwa Polaków, to jest to fajna metoda na sam początek. Oprócz tego polecam spisywanie sobie nowych słówek do zeszytu (a przynajmniej tych, które uznasz za przydatne), i przeglądanie sobie tej listy chociażby raz na tydzień lub po każdym czytaniu książki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2019, 10:12
astaroth55 astaroth55 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja jednak stwierdzam że czytanie książek których się nie zna bądź słabo pamięta ma lepszy efekt dla rozwoju słownictwa. Bo muszę zastanowić się spokojnie nad nie zrozumiałymi fragmentami, przetłumaczyć jakieś słówka, a w ten sposób więcej się uczę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2019, 11:23
AnnaStoch AnnaStoch jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Polska, Kraków
Domyślnie

Ja zaczęłam od zatrzymywania się przy każdym słówka, którego nie rozumiałam i szukania go w słowniku. Bardzo nie polecam tej metody Szybko się zniechecisz, poczujesz się przytłoczony/a tym wszystkim, czego nie wiesz i pogubisz się w treści tego, co czytasz. Najlepiej po prostu czytać i tłumaczyć tylko wtedy, kiedy zupełnie nie rozumie się dłuższego/wyglądającego na istotny fragmentu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-19-2019, 13:26
nikkac nikkac jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Warto wybrać coś, co nas interesuje i co odpowiada lub nieco przekracza nasz poziom podczas czytania nie warto tłumaczyć każdego słówka, którego nie znamy, tylko te, których znaczenia nie jesteśmy w stanie wyczytać z kontekstu - czytanie będzie wtedy o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2019, 11:56
Kimchi Kimchi jest offline
Kumotr

Domyślnie Kindle

Czytanie na Kindle, e-booki, to super sprawa. Zaznaczanie slow, których nie rozumiemy i znajdowanie definicji (też po angielsku) to chyba najlepszy dla mnie sposób. Nie trzeba szperać po słowniku, plus znajdujemy masę synonimów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2019, 22:10
AnnaMa
Guest

Domyślnie odp.

Ja też sugerowałabym zacząć od wersji skróconych tzw. młodzieżowych, a potem zacząć czytać oryginały, ale najlepiej tych autorów, których znamy i lubimy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-21-2019, 12:46
kokish kokish jest offline
Kumotr

Domyślnie

Osobiście nie mam zbyt wielkiego problemu z czytaniem książek w języku angielskim, chociaż oczywiście zawsze zdarzają się słowa, których nie rozumiem. Nie wpływają one na trudności w odbiorze, jednak chciałabym poznać ich znaczenie, by poszerzać własną wiedzę, a trochę męczy mnie sprawdzanie wszystkiego w słowniku, i jeszcze zapisywanie tego w fiszkach, co lubię robić, gdy poznaję nowe słówka. Nie wiem z drugiej strony, jak miałabym to rozwiązać w inny sposób
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-21-2019, 21:20
Alex Crane Alex Crane jest offline
Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że w czytaniu książek po angielsku nie chodzi o perfekcyjne rozumienie każdego słowa. Czytelnik nie powinien siedzieć z książką i słownikiem, ponieważ nie na tym to polega. Pamięta, że już w podstawówce czytałam Piotrusia Pana w wersji oryginalnej z małym glosariuszem polsko -angielskim na końcu. Muszę przyznać, że świadomość, że jetem wstanie zrozumieć teksty pisane w innym języku niż polski dodała mi animuszu i myślę, że przyczyniło się w znacznym stopniu do mojego przyszłego rozwoju. Uważam, że czytanie książek/ krótkich tekstów dopasowanych do poziomu językowego, już od początku potrafi dodać motywacji i pomóc w nauce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-24-2019, 15:25
Kimchi Kimchi jest offline
Kumotr

Domyślnie

Czytanie bajek, prostych książek lub magazynów jest dla mnie najlepszym sposobem, a potem sukcesywnie zwiększanie poziomu trudności do bardziej naukowych czasopism, nowel, wierszy etc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.