Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-02-2019, 13:37
paulajelly paulajelly jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Czytanie książek po angielsku

Od czego zacząć czytanie książek po angielsku? Jak czytać po angielsku, aby rzeczywiście się czegoś nauczyć?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-02-2019, 21:08
PAWKUL PAWKUL jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Warto zacząć od tego, co się lubi, i tyle. Ważne, żeby była to przyjemność, a nie męczarnia. Z własnych doświadczeń wiem, że nie wszystko musi się podobać ani być zrozumiałe. Przy Ulyssesie odpadłem po kilku stronach. Ostatnio czytałem książki Lee Childa i jego serię o Jacku Reacherze, proste czytadło, prosty język, a słówka jakieś zawsze wpadną. Niedługo zacznę Kinga. Warto też jednak czasem sięgnąć po klasykę literatury brytyjskiej lub amerykańskiej. Od siebie polecam powieści grozy Lovecrafta.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-05-2019, 12:05
aniaryder aniaryder jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli Twoim ulubionym autorem jest ktoś, kogo ksiązki wydawane są na całym świecie, to zamiast czytać je po polsku, czytaj je po angielsku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-06-2019, 20:36
Amabilis Amabilis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zaczęłam od czytania książek, które dobrze znałam po polsku, dzięki temu nie trzeba się martwić, że przez niezrozumienie fragmentu straci się sens całości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2019, 11:07
GhostRiver GhostRiver jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dobrze jest zacząć od uproszczonych lektur z serii Penguin Readers, które podzielone są na poziomy zaawansowania. Fajnym rozwiązaniem jest też lektura książek ze słownikiem, tutaj link - [url]https://zeslownikiem.pl[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2019, 11:56
InaA InaA jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Sprawdzanie nieznanych nam słów w słowniku zajmuje mnóstwo czasu i jeżeli książka jest dla nas za trudna, to bardzo szybko można się zniechęcić. Czytanie czegoś, co jesteśmy w stanie, mniej więcej, zrozumieć bez słownika i sprawdzanie słów, które nas zaintrygują, albo powtarzają się wielokrotnie chyba najlepiej się u mnie sprawdzało.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2019, 00:08
Alexis20 Alexis20 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zaczynałam od książek które czytałam po polsku, było mi łatwiej skojarzyć momenty które działy się w książce przy czym zapamiętywałam nowe słówka, potem odrzuciłam polskie wersje książek ale zawsze sięgałam po gatunek który lubie i to uważam za najlepszą metodę
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-28-2019, 12:46
MartineZ MartineZ jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Kluczem do rozwiązania problemu jest CHĘĆ oraz Ciekawość na siłę generalnie nic się nie zdziała, bo będziemy się tylko męczyć. Polecam serię Penguin (wydawnictwo). Niektóre popularne tytuły są tak przeredagowane by były dostosowane do odpowiednich umiejętności językowych np średniozaawansowany
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-26-2019, 23:14
apazurkiewicz apazurkiewicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak chce się zacząć czytać to polecam książki, które są w wersji drujęzycznej albo przynajmniej ze słowniczkiem na marginesie. Wyboru dużego zazwyczaj nie ma i same lektury są w taki sposób wydawane, ale zacząć od czegoś można.

Ja osobiście zaczęłam czytać książkę ulubionego autora, otworzyłam słownik i czytałam. Po kilku tygodniach w końcu skończyłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-27-2019, 07:35
JuliaSypek JuliaSypek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że warto zacząć od ksiązki, która faktycznie interesuje daną osobę. Również polecam książki ze słownikiem dostępne np. w empiku w dziale językowym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.