Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-07-2012, 13:00
grzesiaksylwia grzesiaksylwia jest offline
Kumotr

Domyślnie Amerykański czy brytyjski - który akcent preferujecie?

Hej,
W szkołach jest nacisk na brytyjski ponieważ podręczniki są tańsze, no i bliżej mamy do GB niż USA:-)) N studiach uczono mnie brytyjskiej wymowy, ale zasugerowano, że mogę używać amerykańskiego pod warunkiem, że będę konsekwentna i nauczę się go na własną rękę. Który akcent preferujecie i dlaczego?

Ostatnio edytowane przez wojsylwia : 03-28-2017 o 17:40.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2012, 13:17
ania87's Avatar
ania87 ania87 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Ja od zawsze uczyłam się brytyjskiego, oczywiście w gimnazjum czy w liceum nie było to takie oczywiste, ale na studiach już tak. Ze względu na to, że większość filmów czy seriali, które oglądam są to jednak produkcje amerykańskie, nauczenie się fonetyki brytyjskiej było dla mnie swego rodzaju wyzwaniem, bo mój naturalny kontakt z tą wymową (poza uczelnią) ograniczał się zazwyczaj do oglądania od czasu do czasu BBC.
W rezultacie jednak faktycznie dużo bardziej podoba mi się brzmienie brytyjskiego niż amerykańskiego angielskiego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2012, 13:23
asienkanowa asienkanowa jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja dopiero na studiach, a dokładnie na zajęciach z fonetyki brytyjskiej, dowiedziałam się, że prze całe życie uczyłam się amerykańskiej wymowy (która w wielu przypadkach jest prostsza do zapamiętania). Ale sama osobiście wolę brytyjską
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-25-2012, 23:30
Ariestria's Avatar
Ariestria Ariestria jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdynia
Domyślnie

Wiele osób uczących się twierdzi, że używa amerykańskiego akcentu, a jest rozmazaną masą amerykańskiego,brytyjskiego i polskiego. Ja jestem zakochana w Wielkiej Brytani i od zawsze było oczywiste, że chcę opanować najbardziej nienaganną formę RP english . Miód dla uszu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-25-2012, 23:38
Elmothien Elmothien jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wolałabym brytyjski akcent, ale przyłapuję się na tym, że bliżej mi do amerykańskiego - niestety (z tej perspektywy, przynajmniej ;D), wszystkie popkulturowe miłości mojego życia to seriale amerykańskie, osłuchałam się z nimi i tak mi zostało.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2012, 13:23
Hatter Hatter jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie tylko brytyjski akcent wydaje mi się ładniejszy, ale także ich sposób wypowiadania się, idiomy... Wszystko jest takie „ładniutkie” ^^" Może to dlatego, że mnie też uczono głównie brytyjskiego angielskiego, ale amerykański wydaje mi się taki trochę... prowizoryczny;P
Stary 10-07-2012, 20:42
LukaszBe LukaszBe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ważne, by być konsekwentnym. Jak juz sie nabierze świadomości, którego akcentu sie używa, myślę, że dobrze jest nad nim pracować, a nie tworzyć swoistą miksturę ze swojej wymowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2012, 21:11
Silvu Silvu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dialekt RP jest dla nas swojego rodzaju podstawą, a inne dialekty są jej modyfikacjami. Dzięki nauce podstaw, możemy dużo łatwiej nauczyć się wszelkiego rodzaju dialektów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2012, 22:39
annali88 annali88 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mi z kolei bardziej podoba się amerykański angielski, jest taki bardziej melodyjny niż brytyjski i ludzie jakby płynniej mówią, ale wiadomo są gusta i guściki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2012, 16:51
kasztan1 kasztan1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez ania87 Pokaż post
Ja od zawsze uczyłam się brytyjskiego, oczywiście w gimnazjum czy w liceum nie było to takie oczywiste, ale na studiach już tak. Ze względu na to, że większość filmów czy seriali, które oglądam są to jednak produkcje amerykańskie, nauczenie się fonetyki brytyjskiej było dla mnie swego rodzaju wyzwaniem, bo mój naturalny kontakt z tą wymową (poza uczelnią) ograniczał się zazwyczaj do oglądania od czasu do czasu BBC.
W rezultacie jednak faktycznie dużo bardziej podoba mi się brzmienie brytyjskiego niż amerykańskiego angielskiego
O właśnie, mam to samo. Brzmi wspaniale jak mało rzeczy na tym świecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.