Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-07-2012, 23:27
olynaa olynaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również jestem fanką brytyjskiego akcentu wydaje mi się jednak, że moja wymowa jest raczej bliższa amerykańskiemu wariantowi- ta wersja jest bardziej upowszechniona, a przez wszechobecne amerykańskie filmy i piosenki jest się bardziej osłuchanym wymową amerykańską.
Choć w szkołach preferuje się jednak wymowę brytyjską.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 00:27
Damjac Damjac jest offline
Kumotr

Domyślnie

Długo uważałem, że amerykańska wymowa jest lepsza, pewnie dlatego że jest bardziej powszechna i wszędziej jej pełno. Jednak po wyjeździe do UK zmieniłem zdanie. Brytyjski jest bardziej miękki i ciekawszy. Teraz jestem zwolennikiem brytyjskiego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 00:36
KPlech88 KPlech88 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Brytyjski w wersji RP brzmi dla mnie zbyt sztucznie i sztywno. Z drugiej strony, ciężko powiedzieć, żebym wolała amerykański... Ten drugi jest bardziej rozpowszechniony przez media i pewnie dla wielu Polaków jest łatwiejszy do przyswojenia ze względu na wymowę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 00:49
Homer88 Homer88 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Brytyjskiego miło się słucha, ale jeśli chodzi o używanie to zdecydowanie ametykański
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 10:26
justala justala jest offline
Podszyszkownik

Smile

Jestem zdecydowanie fanką brytyjskiego akcentu. Jest bardziej wyniosły niż amerykański.Może to tylko moje odczucie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 11:17
Vialka Vialka jest offline
Kumotr

Miejscowość: Poland
Domyślnie

Zdecydowanie British English jest bliższy mojemu sercu, jest taki miękki i dostojny mężczyzn z tym mówiących z tym akcentem mogłabym słuchać godzinami i właśnie dlatego celuje w brytyjską wymowę. Jednak gdy z kimś rozmawiam z zasady jestem tak pochłonięta konwersacją, że nie myślę o akcencie i wychodzi z tego taki misz-masz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 12:28
yuki yuki jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mam tak samo, staram się używać brytyjskiego akcentu, ale zazwyczaj osoby, z którymi rozmawiam mają akcent kraju pochodzenia (czyli niestety nie brytyjski...) i jakoś mi to używanie nie wychodzi (może trochę obawiam się, żebym nie została odebrana jako szpanerka, albo żeby moi rozmówcy nie poczuli się gorzej).

Zdecydowanie wolę akcent Brytyjski! Jak słyszę jakiegoś Brytyjczyka to w samym akcencie bym się zakochać mogła (a żeby jeszcze przystojny był...)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 14:41
Bartez86 Bartez86 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bez wątpienia British English od samego początku. Wydaje mi się "szlachetniejszy" i to jego staram się używać, ale sam przyłapuję się czasami na tym, że gdy jestem mniej obeznany z kontekstem danego słowa w mowie, to odruchowo wymawiam je po amerykańsku, zwłaszcza jeżeli chodzi o końcowe [r], ale nie tylko. Widzę, że inni w większości również mają tendencje do American English, choć bardziej sobie cenią brzmienie akcentu brytyjskiego. Czyżby wynikało to ze specyfiki naszego języka ojczystego?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 16:27
katasza20 katasza20 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem Polakom łatwiej nauczyć się American English, ale zdecydowanie lepiej brzmi British, a zwłaszcza z ust przystojnego Brytyjczyka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 16:38
aridana aridana jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja tam wolę posługiwać się brytyjskim wariantem ze względu na brzmienie i sentyment, ale dla mnie nie ma znaczenia który z nich jest używany, pod warunkiem, że się ich nie miesza. Swoją drogą australijski angielski też jest ok.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.