Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-15-2014, 21:12
Fidai Fidai jest offline
Kumotr

Domyślnie

Z moich doświadczeń wynika, że nie ma to najmniejszego znaczenia. Owszem, w okresie podstawówki, gimnazjum, liceum jest więcej "pań" od angielskiego, ale już na studiach mamy pełną gamę wykładowców płci męskiej i żeńskiej, i powiem szczerze że płeć niczego nie zmienia. Liczy się indywidualne podejście i CHĘĆ do nauczania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-15-2014, 21:21
MissGrinire MissGrinire jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie do końca powinnam zabierać głos chyba, bo nigdy nie uczyłam się języka obcego u mężczyzny, ale myślę, że sama płeć nie ma znaczenia. Wśród kobiet, które uczyły mnie języków obcych były różne osobowości - od angielskiego zawsze miałam dobre nauczycielki. Jedna z nich była wymagającą kosą, ale to ona najwięcej mnie nauczyła. Generalnie najwięcej pamiętam z zajęć z surowymi nauczycielkami. Te nijakie pamiętam tylko z twarzy :/ Myśle, że z mężczyznami jest podobnie. Zależy po prostu od osobowości. Ale to tylko takie moje "gdybania"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-16-2014, 12:09
Agatta93 Agatta93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Trudno mi się odnieść ponieważ nie mam porównania.Języka obcego nigdy nie uczył mnie mężczyzna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-16-2014, 22:47
gaba66g gaba66g jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie Nauczyciel angielskiego

Ja tak naprawdę nie widzę większej różnicy a uczyli mnie nauczyciele obu płci. Grunt to miec dobre podejście i wzbudzac sympatię uczniów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2014, 10:19
Niltinco's Avatar
Niltinco Niltinco jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o język japoński to płeć nauczyciela (a zwłaszcza to się tyczy native'ów, bo oni zwykle uczą konwersacji) ma znaczenie, ponieważ w potocznym japońskim jest bardziej widoczne rozróżnienie na mowę kobiet i mężczyzn niż w językach zachodnich (tak, my też taką mamy). Zwykle Fundacja Japońska przysyłam kobiety i te, zapewne nieświadomie, uczą kobiecej, potocznej japońszczyzny całą grupę uczniów. Dla dziewczyn to fajna sprawa, ale dla chłopców już gorzej, bo jeśli lektorka sama tego nie przypilnuje, a uczniowie 'oleją' sprawę, to po przyjeździe do Japonii mogą niejednego słuchacza wprowadzić w małą konsternację (na szczęście tyczy się to potocznego języka, a nie bardziej uprzejmego, którym na początku głownie się operuje nim zdobędzie się jakichś japońskich kolegów do rozmów mniej formalnych).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-28-2014, 19:49
JasminaM JasminaM jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

powiem szczerze, że nigdy się nad tym nie zastanawiałam, czy były prowadzone badania na ten temat?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-27-2014, 14:36
JoannaOstryńska JoannaOstryńska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wg. mnie ma znaczenia. Może nie dla wszystkich, ale dla niektórych ma. To zależy od wieku przede wszystkim. Niektórzy będą lepiej się czuć, a zatem uczyć przy kobiecie, a inni przy mężczyźnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-31-2014, 13:38
aczajkowska aczajkowska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie nie ma większego znaczenia, trafiałam na bardzo dobrych i bardzo złych nauczycieli obu płci, niektórzy mówią, że lekcje z mężczyzną są bardziej stresujące i panuje większy porządek, jednak najbardziej stresujące lekcje w życiu miałam właśnie z kobietą. Są jednak osoby, które zwyczajnie wolą mieć zajęcia prowadzone przez kobietę/mężczyznę mimo że nie potrafią do końca wytłumaczyć dlaczego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.