Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-28-2014, 21:23
Dorcik Dorcik jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez jz166 Pokaż post
Kompletny nonsens.
Serio? Ja uważam, że ten pomysł jest bardzo ciekawy. Sama nieraz tłumaczyłam sobie niemiecki lub hiszpański angielskim i była to świetna, rozwijająca zabawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-28-2014, 22:24
kkora1990 kkora1990 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też mnie zastanawia, co w tym głupiego. Ja sama byłam poniekąd zmuszona do czegoś takiego, bo studiowałam za granicą i miałam lektorat z innego języka obcego. I choć łatwe to nie było, to pomaga w lepszym opanowaniu obu języków obcych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-29-2014, 14:27
martachr martachr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem to pomaga lepiej opanować zarówno jeden język jak i drugi. Równocześnie ćwiczymy dwa języki. To jest fajne i rozwijające doświadczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-29-2014, 23:39
jz166 jz166 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez martachr Pokaż post
Moim zdaniem to pomaga lepiej opanować zarówno jeden język jak i drugi. Równocześnie ćwiczymy dwa języki. To jest fajne i rozwijające doświadczenie.
Przecież dopiero co napisałaś, że warunkiem jest już znajomość języka obcego. Teraz piszesz o nauce już dwóch. Gdzie tu logika? Polacy, którzy nie są bilingwalni, choćby nie wiem jak dobrze znali jakiś język, swój będą znali sto razy lepiej, co oznacza, że nauka przez tłumaczenie z obcego na obcy jest bezproduktywna. Jakie konkretnie korzyści daje coś takiego, proszę o konkrety, a nie opowieści dziwnej treści jakie to "fajne i rozwijające", bo to są frazesy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-30-2014, 00:25
Moninite Moninite jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niestety nie podam źródła ani statystyk, ale czytałam i słyszałam opinie, że w momencie, gdy opanujemy jakiś język obcy na poziomie B2-C1, to wtedy nauka kolejnych przychodzi łatwiej. Myślę, że równolegle można dwóch się uczyć, ale chyba mózg nie przyswoi na tym samym poziomie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.