Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-06-2012, 14:57
Berenger Berenger jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tu moglas zrobic pogadanke jak wiele zalezy od kontekstu i jak nieznajomosc jezyka moze sprowadzic na manowce. Bo przeciez FPS moze ozanaczac First Person Shooter lub Frames Per Second
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2012, 18:12
lipcik lipcik jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli mama już robiła mu testy i nie wykazały żadnych problemów, to może warto wykorzystać kilka "magicznych" sztuczek? Przed zajęciami, otworzyć na chwilę okno, przez pierwsze dwie minuty poćwiczyć z nim oddychanie (wdech nosem i ręce w górę, wydech buzią i ręce w dół, wydech powinien być jak najdłuższy). Możesz też puścić w tle muzykę, która ułatwia przyswajanie wiedzy, np. dźwięki wydawane przez delfiny albo po prostu Mozarta Jeśli od razu go uprzedzisz, że tom wszystko pomaga w nauce, to może pomóc choćby na zasadzie efektu placebo
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2012, 19:37
momori's Avatar
momori momori jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez lipcik Pokaż post
Jeśli mama już robiła mu testy i nie wykazały żadnych problemów, to może warto wykorzystać kilka "magicznych" sztuczek? Przed zajęciami, otworzyć na chwilę okno, przez pierwsze dwie minuty poćwiczyć z nim oddychanie (wdech nosem i ręce w górę, wydech buzią i ręce w dół, wydech powinien być jak najdłuższy). Możesz też puścić w tle muzykę, która ułatwia przyswajanie wiedzy, np. dźwięki wydawane przez delfiny albo po prostu Mozarta Jeśli od razu go uprzedzisz, że tom wszystko pomaga w nauce, to może pomóc choćby na zasadzie efektu placebo
ooo, to brzmi sprytnie! Jeszcze chciałam spróbować tradycyjnego, pospolitego przekupstwa i skusić go do wzmożonej pracy cukierkami : P
dzięki : )
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2012, 19:50
aeriel aeriel jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Katowice
Domyślnie

Spróbuj gier typu memo, ewentualnie domino z angielskimi słówkami lub gry w typie Piotrusia (rzecz jasna - po angielsku). Może warto zainwestować w karteczkowe drzewko? To taki stojak do którego można przypiąć dużą ilość małych karteczek - 1 karteczka będzie zawierała jedno słówko. Fajnie jakby była w kolorze rzeczy, którą przedstawia, można też wyciąć odpowiedni kształt
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2012, 22:10
lipcik lipcik jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez momori Pokaż post
ooo, to brzmi sprytnie! Jeszcze chciałam spróbować tradycyjnego, pospolitego przekupstwa i skusić go do wzmożonej pracy cukierkami : P
You're welcome Ja stosuje sposób z oddychaniem kiedy mój ulubiony przedszkolak wpadnie w amok, miota się i potrąca wszystkich dookoła. Działa, bo raz, że głębokie oddychanie naprawdę uspokaja, a dwa, że zaczyna interesować się czymś nowym
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2012, 22:11
amd's Avatar
amd amd jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Myślę, że nie trzeba tu nikogo przekupywać, można po prostu poczęstować. Dać czekoladę jak nieuczulone albo szlankę coli, odpowiednia dawka cukru na pewno go obudzi. Moje korkowicze dostają zawsze czekoladę właśnie po to, żeby się ogarnąć trochę, bo zajęcia są zawsze późnym popłudniem / wczesnym wieczorem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-20-2012, 17:29
momori's Avatar
Starszy Kumotr

Domyślnie

Chciałam podziękować za radę, korkowicz pracował jak katarynka : ) Ciastka spełniły swoje zadanie, mam nadzieję, że tak samo będą działać na dłuższą metę ; )
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-20-2012, 17:52
Betty84 Betty84 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

A jak z innymi przedmiotami? Czy ma problemy w nauce? Może nie ma zdolności do języków obcych, nie jest zainteresowany, ogólnie słaby w nauce lub faktycznie ma zaburzenie, którego warto zdiagnozować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-20-2012, 18:38
momori's Avatar
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Betty84 Pokaż post
A jak z innymi przedmiotami? Czy ma problemy w nauce? Może nie ma zdolności do języków obcych, nie jest zainteresowany, ogólnie słaby w nauce lub faktycznie ma zaburzenie, którego warto zdiagnozować.
Jak pisałam - mały angielskiego nie znosi, a z innymi przedmiotami radzi sobie dobrze : ) ciastka na razie zdziałały mały cud i mam nadzieję, że tak już zostanie ; )
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-20-2012, 18:47
kaskau kaskau jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Dopasowywanek nie lubi, memory nic nie dały, słuchać niczego nie lubi, bo "on i tak nie zrozumie". Podpowiecie jakieś inne gry? : (
kiedyś jak przygotowywałam korepetycje trafiłam na tą stronę:
[url]http://puzzle-maker.com/WS/index.htm[/url]

może takie wyszukiwanki wyrazowe plus te ciastka, o których pisałaś, ze działają cuda?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.