Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-21-2012, 19:16
mmm_s mmm_s jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Praca jako metodyk

Czy macie jakieś doświadczenia w pracy jako metodyk w szkole językowej, którymi może się podzielić na forum?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-22-2012, 15:09
basienkka basienkka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

raczej doświadczenia z paskudnymi metodykami
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-22-2012, 17:35
mmm_s mmm_s jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

No niestety tak też bywa a gdzie miałaś takie złe doświadczenia? ja obecnie walczę w psedumetodyczką, którą jest moja szefowa i mamy trochę inne zdanie na niektóre aspekty uczenia i dlatego też zaczynam się zastanawiać czy nie czas aby samej zostać metodykiem, tylko nie wiem jak to finansowo wychodzić i jak to wygląda w ogóle.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-22-2012, 18:26
WaldekB. WaldekB. jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja słyszałem wiele razy, że w mieście, w którym studiują ludzie z przygotowaniem metodycznym mają ciężki orzech do zgryzienia by znaleźć pracę, ponieważ metodyka na moim uniwerku uznawana jest za przedpotopową (UWM)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-30-2012, 20:16
Monika86 Monika86 jest offline
Podszyszkownik

Smile

Metodyk powinien być jak przyjaciel nauczyciela, jednakże boimy się ich ja diabeł święconej wody. Jest tak głównie dlatego, że mamy z nimi do czynienia kiedy potrzebujemy ich pomocy. Wtedy są oni bardzo niemili i wytykają nam wszystkie nasze błędy, a czasem doszukują się ich na siłę Mała rada dla metodyków, należy zawsze znaleźć wspólny język z nauczycielami, a nie od razu krytykować ich metody pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-30-2012, 21:51
mmm_s mmm_s jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Hm, to faktycznie smutne doświadczenia...ja oprócz szefowej trafiałam na bardzo fajnych metodyków, którzy po hospitacji potrafili dać bardzo dobry feedback, np. kiedyś zwróciła mi babka uwagę na to, że powtarzam to, co uczeń mówi, co jest podobno częstym błędem nauczycieli. Faktycznie, nigdy na to nie zwróciłam uwagi i od tej pory bardziej to kontroluję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-05-2012, 19:31
sunrise sunrise jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja miałam przyjemność zetknąć się z dwiema metodyczkami (dodam, że były to bardzo zapalone i zaangażowane w swoją pracę metodyczki) i się przeraziłam! Straszne wspomnienia mam bo niby Panie milutkie i wyrozumiałe... ale jeśli już chodzi o ocenę czy pomoc w czymś to Panie owe bardzo chciały pokazać swoją wyższość nad nami....... No i sobie pomyślałam, że niby wiedzę mają obszerną na temat podejścia do ucznia, metod miliony ale w praktyce to.... hm.....
No i dlatego praca metodyka źle mi się kojarzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-05-2012, 20:06
Kajutka's Avatar
Kajutka Kajutka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Muszę powiedzieć, że nie znam się na tym za bardzo, ale moja nauczycielka w liceum, była też metodyczką i jej lekcje były cudowne. Dużo pomocy dydaktycznych i zawsze prowadziła zajęcia w sposób ciekawy. Myślę, że warto mieć takie przygotowanie, bo to zawsze coś nowego wnosi, na pewno ułatwia pracę nauczyciela.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-09-2012, 21:33
mmm_s mmm_s jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W sumie, to teraz przypomniałam sobie perypetie znajomego z metodyczką i to faktycznie zabawne nie było, bo kobieta wymagała od nich, aby z pamięci recytowali podręcznik do metodyki...Także widać, że ja miałam póki co (touch wood) szczęście do metodyków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-10-2012, 10:23
elzyn's Avatar
elzyn elzyn jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Ja całkiem miło wspominam swoje szkolenie z metodykiem, może dlatego, że nie było ani zbyt długie, ani przesadnie teoretycznie. Jak ze wszystkim: jeśli ktoś ma zdrowe, praktyczne podejście współpraca z metodykiem na pewno może jakoś ułatwić pracę nauczyciela. Ale fakt jest faktem, że posiadający zbyt wielką władze metodyk może zamienić życie w horror, słyszałem o kilku takich przypadkach..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.