Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-12-2009, 09:33
TomsiaPiotr TomsiaPiotr jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

No no Jenoty, bardzo ladne tlumaczenie, nie ma co . Gratuluje, ciekawe ile musialas spedzic nad tym czasu, wnioskuje ze jednak troche prawda? To nie takie proste.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2009, 10:46
jenoty's Avatar
jenoty jenoty jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Trochę czasu spędziłam TomsiaPiotr. Kilka godzin, jeden wieczór. Może nie jest to bardzo proste, dla niektórych pewnie nic przyjemnego, ale dla mnie na pewno jest to najprzyjemniejszy rodzaj tłumaczenia, i dlatego najłatwiejszy, bo np. tłumaczeń fachowych nie znoszę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2009, 12:22
aina's Avatar
aina aina jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

To ja się też przyłączę do gratulacji...a tym bardziej z podziwem, bo jednak przekład meliczny przeraża większość ludzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2009, 12:30
mstep mstep jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pewnie dlatego, że wymaga ogromnej ilości intuicji i wyczucia, których trudno się nauczyć... Do tego jeszcze pewnie chociaż minimalnego oczytania z poezją, znajomości zasad jej rytmiki, no i- w przypadku tłumaczenia piosenek- słuchu muzycznego No bo nie wyobrażam sobie, że ktoś, komu "słoń nadepnął na ucho" z takim wyczuciem jak jenoty dobierze słowa, które same się w piosenkę układają
No to posłodziliśmy trochę
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2009, 13:03
Starszy Kumotr

Domyślnie

W przypadku Jenoty to chyba rodzinne to wyczucie rytmu itd Jenoty: a czy to ma cos wspolnego z Twoja praca magisterska moze? Czy tak o ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2009, 20:32
jenoty's Avatar
Starszy Kumotr

Domyślnie

Tak o, tak o, TomsioPiotrze. Pracę piszę z tłumaczenia humoru w That '70 Show jeśli już zapomniałeś
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2009, 20:47
Starszy Kumotr

Domyślnie

a My sie znamy? Jenoto, nie mialem pojecia o temacie Pani/Pana praca ale dziekuje za podpowiedz. Uwazam, ze temat dotyczacy takiego klawego serialu to niezla gradka! Powodzenia. Sluze pomoca w razie czego, lubie ten serial i znam duzo odcinkow ;]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2009, 21:01
jenoty's Avatar
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez TomsiaPiotr Pokaż post
a My sie znamy? Jenoto, nie mialem pojecia o temacie Pani/Pana praca ale dziekuje za podpowiedz. Uwazam, ze temat dotyczacy takiego klawego serialu to niezla gradka! Powodzenia. Sluze pomoca w razie czego, lubie ten serial i znam duzo odcinkow ;]
O przepraszam najmocniej, Pana/Pani nick jest tak niejednoznaczny, że musiałam Pana/Panią z kimś pomylić Zatem znamy się tylko z pisania. Cieszę się że się Panu/Pani spodobał mój temat i chętnie skorzystam z pomocy - ot choćby przy pisaniu pierwszego rozdziału (przy drugim i trzecim też chętnie dam się wyręczyć).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2009, 21:10
Starszy Kumotr

Domyślnie

Milo mi poznac aczkolwiek niestety wyreczyc nie wyrecze gdyz sam jestem w lesie z moim. Mam ledwie wstepik tematyczny i ze 2-3 strony I rozdzialu. Slabizna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2009, 21:33
aina's Avatar
aina aina jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Widzę, że tu się jakiś offtopik zrobił
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów