Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-17-2019, 17:49
ANITA7789 ANITA7789 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem warto nauczyć się najpierw jednego języka minimum na B1 a najlepiej wyżej i dopiero zacząć kolejny. Uczenie się dwóch języków od zera może być trudne, zawsze jeden ucierpi kosztem drugiego (wiem z doświadczenia ). Proces nauki też się wydłuży w takim wypadku, ucząc się jednego języka np przez rok będziemy sobie już całkiem nieźle radzić i damy radę się komunikować, jeśli rozdrobnimy się na dwa to w tym czasie ani jeden ani drugi język nie będzie pewnie na tak dobrym poziomie.
Co do par językowych , angielski + jakikolwiek inny język to zawsze dobry wybór.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-20-2019, 14:42
katarzyna24 katarzyna24 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja uczę się jednocześnie trzech języków - angielskiego, francuskiego i hiszpańskiego, ale każdy jest na innym poziomie. Według mnie lepiej jest opanować najpierw jeden język do poziomu średnio zaawansowanego i dopiero wprowadzać kolejny. Co do połączeń językowych, to uczenie się języków z tej samej grupy jednocześnie ułatwia i utrudnia sprawę. Ułatwia, bo na przykład mając dobrze opanowany jeden język romański, nauka kolejnego języka romańskiego pójdzie o wiele szybciej poprzez analogię, a utrudnia, bo często zachodzi interferencja i "przerzucamy" słowa z jednego języka do drugiego. Kiedy zaczęłam uczyć się intensywnie języka francuskiego, to bardzo ucierpiał na tym mój angielski, ponieważ w obu tych językach jest wiele słów o identycznej pisowni, a zupełnie innej wymowie - ja odruchowo czytałam wszystko z francuskim akcentem. U mnie ta para językowa się nie sprawdziła najlepiej. Z kolei jak już weszłam na niezły poziom z francuskim i zaczęłam naukę hiszpańskiego, to szło bardzo sprawnie, chociaż do dzisiaj mieszają mi się niektóre słowa. Teraz planuję zacząć uczyć się włoskiego i myślę, że dzięki znajomości francuskiego i hiszpańskiego również pójdzie gładko. Tak więc jeśli chodzi o równoczesne uczenie się dwóch języków obcych, jestem zwolenniczką zasady: dwa bardzo podobne albo dwa skrajnie różne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.