Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-27-2019, 16:26
BeataJach BeataJach jest offline
Kumotr

Domyślnie

A jakie konkretne książki na początek polecacie dla średnio-zaawansowanych?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-28-2019, 12:46
MartineZ MartineZ jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Kluczem do rozwiązania problemu jest CHĘĆ oraz Ciekawość na siłę generalnie nic się nie zdziała, bo będziemy się tylko męczyć. Polecam serię Penguin (wydawnictwo). Niektóre popularne tytuły są tak przeredagowane by były dostosowane do odpowiednich umiejętności językowych np średniozaawansowany
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-28-2019, 13:08
BeataLugowska BeataLugowska jest offline
Kumotr

Domyślnie Czytanie książek po angielsku

Czytanie tematów którymi się interesujesz lub takich aktualnych z życia jest bardzo dobrą drogą. Dobrze jest czytać artykuły w danych tematach - jest ich mnóstwo za darmo na internecie. Także czytanie wiadomości na np. BBC. Co do książek polecam te bilingualne o które może być dość trudno ale jest to możliwe. Na pewno w dziale dla dzieci znajdą się bilingualne historyjki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-20-2019, 01:15
Klauczi Klauczi jest offline
Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie :)

Ja zaczęłam od czytania wiadomości, polajkowałam na fejsie wszystkie strony informacyjne po ang i staram się czytać informacje ze świata właśnie z tych stron. Łatwo z dostępem do takiego tekstu no i nie muszę ze sobą nosić wszędzie książki, a mam dostęp do lektury wszędzie. Najczęściej czytam w tramwaju lub autobusie czy też czekając w jakiejś kolejce, etc
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-20-2019, 11:47
KarolinaLenska KarolinaLenska jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Myślę, że dobrze jest zaczynać od literatury młodziezowej albo young adult - potoczny język, niewielka objętość, prosty styl. Można sięgnąć po książki Johna Greena na przykład.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-20-2019, 13:41
ReeVsq ReeVsq jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zaczynałam od krótkich opowiadań i książek, które już dobrze znałam po polsku (np. serii Harry Potter). Najważniejsze jest, żeby nie zmuszać się do czytania czegoś, co nas kompletenie nie interesuje, bo wtedy szybko traci się zapał. Kiedy już opanujemy na tyle język, że nie trzeba co chwilę sięgać po słownik, można wziąć się za lekturę "cięższego" materiału, w celu np. poszerzania słownictwa z mniej znanych nam dziedzin.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-25-2019, 18:51
EwaS EwaS jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zaczynałam w gimnazjum od uproszczonych lektur, np. z serii Penguin etc. w liceum czytałam takie książki, jak Harry Potter. Od studiów w górę zaczęłam już czytać regularne i bardziej wymagające książki. Obecnie czytam dużo opowiadań, gdyż z racji małej objętości są dobre, gdy czasu jest mniej, a chce się przyswoić maksimum treści. Warto nowe słowa wypisywać sobie w zeszycie, nawet wraz ze zdaniem, kontekstem w jakim się te słowa pojawiły. Mnie pomaga.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-26-2019, 21:45
Lukasz Lukasz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Uważam, że czytanie pierwszych książek należy rozpocząć od czytania krótszych pozycji. Ja często lubiłem sprawdzać sobie słówka, a przy takich obszerniejszych ksiażkach sprawdzanie słówek zabrałoby całą frajdę z ich czytania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-26-2019, 23:14
apazurkiewicz apazurkiewicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak chce się zacząć czytać to polecam książki, które są w wersji drujęzycznej albo przynajmniej ze słowniczkiem na marginesie. Wyboru dużego zazwyczaj nie ma i same lektury są w taki sposób wydawane, ale zacząć od czegoś można.

Ja osobiście zaczęłam czytać książkę ulubionego autora, otworzyłam słownik i czytałam. Po kilku tygodniach w końcu skończyłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-27-2019, 07:35
JuliaSypek JuliaSypek jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że warto zacząć od ksiązki, która faktycznie interesuje daną osobę. Również polecam książki ze słownikiem dostępne np. w empiku w dziale językowym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.