Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-14-2018, 17:40
ka555 ka555 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oczywiście, że filmy są pomocne przy nauce języka. W ten sposób można się osłuchać z wymową, poznać nowe słówka i zwroty oraz poprawić wymowę języka. Poza tym to też duża satysfakcja, gdy po jakimś czasie rozumie się coraz więcej i można oglądać film z napisami w języku obcym, a nie polskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2018, 23:56
patwan patwan jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uważam, że to jeden z najlepszych sposobów na naukę języka. Bardzo dużo słów i ciekawych zwrotów zapamiętałam przez oglądanie filmów z napisami i co najważniejsze osłuchałam się z językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2019, 00:45
angbaczyk angbaczyk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że jak najbardziej. Sama przygotowując się kiedyś do matury rozszerzonej z angielskiego przerzuciłam się na oglądanie seriali tylko z napisami po angielsku i zauważyłam ogromny progres. Przede wszystkim osłuchujesz się z językiem i zaczynasz kojarzyć pisownie słów z ich prawidłową wymową. Można też nauczyć się wielu przydatnych zwrotów z życia codziennego. Także jak najbardziej, polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-14-2019, 10:39
JacPLac JacPLac jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Bentley Pokaż post
Zastanawiam się czy oglądanie filmu z napisami w obcym języku może przynieść jakiekolwiek zauważalne efekty w nauce języka jakie jest wasze zdanie ?
Byłem ostatnio w Szwecji i tam jest normą oglądanie filmu bez lektora ale z napisami w jęz. szwedzkim. Powiem Ci że doskonała nauka Szwedzkiego w praktyce !
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-14-2019, 13:17
Amabilis Amabilis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oglądanie z napisami jest bardzo przydatne, tylko dobrze jest po pewnym czasie próbować też oglądać w oryginale bez napisów, bo w trakcie oglądania z napisami ćwiczymy umiejętność rozumienia słowa pisanego, a bez napisów uczymy się rozumieć ze słuchu, co jest niezbędne w płynnej rozmowie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-01-2019, 15:10
dawweg dawweg jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jasne, że jest to bardzo dobry sposób na naukę języka. Z początku, rzecz jasna, bierną, kiedy chodzi o osłuchanie, ale z czasem zasłyszane i zapamiętane zwroty, słowa, frazy przekładają się na ich czynne użycie, a tym samym podniesienie kompetencji językowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-11-2019, 14:44
marcinlesnicki marcinlesnicki jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście zauważyłem, że zarówno oglądanie filmów jak i czytanie książek w obcym języku usprawnia moją płynność posługiwania się nim, dlatego uważam że tak - przynosi to efekty, jednak raczej na dalszym etapie nauki, gdy mamy już opanowane podstawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-18-2019, 11:55
EwaS EwaS jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Filmy są bardzo pomocne w nauce! Najlepiej się uczyć właśnie w kontekście, a film pomaga w zapamiętywaniu danej frazy właśnie, którą "na sucho" ciężko by wykuć. Pomaga też nauczyć się danego słowa/ wyrażenia w kontekście. Jest to uważam jeden z elementów wspomagających naukę języka. Ale też warto wypisywać sobie nowe słowa, ja tak często robię, jak natrafię na coś nowego, aby później do tego wrócić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-14-2019, 11:07
kamila0503 kamila0503 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Lepiej mi się ogląda np. serial po angielsku z oryginalnymi napisami. Więcej jestem w stanie zrozumieć. Na angielskim zawsze pani, gdy oglądaliśmy film, puszczała z angielskimi napisami i to bardzo pomagało. Zawsze się wyłapało jakieś nowe słówko czy zwrot.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.