Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-13-2019, 14:17
katarzyna24 katarzyna24 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jeśli tylko dziecko wykazuje taką ochotę, to im szybciej tym lepiej. Nauka języka obcego od najmłodszych lat zaprocentuje w przyszłości, nastolatek będzie na etapie doskonalenia języka, a nie nauki od podstaw. Uważam, że to jedna z lepszych inwestycji w rozwój dziecka, bo ucząc się języka obcego, bardzo często poprawia się również poziom naszego języka ojczystego, ponieważ rośnie nasza wrażliwość językowa. A sytuacja, w której dziecko ma rodziców, którzy są natywnymi użytkownikami dwóch różnych języków w ogóle jest już wymarzona, bo z naszą pomocą dziecko "chłonie" dwa języki równocześnie, od urodzenia.
Na Twoim miejscu nie zastanawiałabym się czy wysłać dziecko na naukę języków, tylko jakie języki powinniśmy z dzieckiem wybrać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-17-2019, 20:05
Sylwia9191 Sylwia9191 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem tak, ale poprzez zabawę z językiem, a nie naukę z książką. Ja tak się zaczynałam uczyć i czekałam na lekcje ze zniecierpliwieniem. I również o ile nie jest to kolejne zajęcie dodatkowe np. szkoła/przedszkole + 2 języki, sport, pianino itp. Dziecko ma być przede wszystkim dzieckiem, a nie maszyną nastawioną na sukces.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-04-2019, 14:22
Jackal100 Jackal100 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Sylwia9191 Pokaż post
Moim zdaniem tak, ale poprzez zabawę z językiem, a nie naukę z książką. Ja tak się zaczynałam uczyć i czekałam na lekcje ze zniecierpliwieniem. I również o ile nie jest to kolejne zajęcie dodatkowe np. szkoła/przedszkole + 2 języki, sport, pianino itp. Dziecko ma być przede wszystkim dzieckiem, a nie maszyną nastawioną na sukces.
Dokładnie tak, najlepszą nauką jest zabawa. Podziwiam brak perspektywicznego myślenia u rodziców, którzy myślą że zapełniając dziecku 5/6 czasu wolnego nauką trzech języków, przedmiotów dodatkowych i wmuszając hobby w postaci nauki tańca, grania na instrumencie - wychowają zdrowego człowieka. Wykształconego - owszem. Dobrze przygotowanego do walki na rynku pracy - owszem. Ale zabierając dzieciństwo i swobodę oraz wolność wyboru skierują pociechę na kozetkę psychoanalityka - prędzej czy później.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2019, 10:59
agabu agabu jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zdecydowanie, o ile dzieci wyrażają taką chęć (zmuszanie dziecka do niczego dobrego nie prowadzi). Powszechnie wiaddomo, że młody umysł jest w stanie opanować więcej i szybciej niż dorosły uczeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2019, 14:31
JuliaSypek JuliaSypek jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Uważam, że warto dziecko uczyć języka/ języków obcych już od najmłodszych lat. Wówczas dziecko się najszybciej uczy. Tym sposobem w przyszłości będzie mogło pochwalić się znajomością języka na wysokim poziomie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.